Зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку

Згідно із внесеними Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII змінами до Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, з 01.01.2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу.

Разом з тим, страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб -  підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.

Шановні підприємці, думайте про своє майбутнє завчасно!

Головний спеціаліст Літинського відділу

обслуговування громадян Хмільницького

обєднаного управління Пенсійного фонду

України Вінницької області                                                                                                      Л. Вихрист