Літинська районна рада

Звіт директора КЗ «Літинська районна бібліотека» про діяльність закладу в звітньому періоді

Переглядів: 1739

Літинська районна бібліотека – це культурно-освітній заклад, це не лише книги а й інформаційний центр теорій ідей, методично-консультативний центр, теорія для ділових зустрічей.

В бібліотеці бажаючі мають можливість навчатися і реалізувати свої таланти, чи просто відпочити, а простір бібліотеки налаштований знімати стреси і наводити користувача на роздуми.

Бібліотекою користуються молодь, студенти, учні шкіл, інтелігенція, робітники, службовці, представники владних структур і громадських організацій, дошкільники, вчителі, пенсіонери,  люди з обмеженими можливостями.

Протягом року було обслужено понад 4 тисячі читачів для них видано біля 80 тисяч книг, фонд нараховує 35545 книг.

За бюджетні кошти літератури не придбано. З обмінно-резервного фонду обласної бібліотеки ім.. К.А.Тімірязєва надійшло 355 примірник на суму 37900 грн.

Зроблено підписку на суму 29 тисяч грн., примірників – 181,  назв - 157

На І півріччя 2020 р. зроблено підписку на суму 12 тисяч грн., примірників – 61,  назв - 55

Літинська районна бібліотека працює по напрямках роботи: правова освіта населення, краєзнавча робота, екологічна просвіта, здоровий спосіб життя, інтелектуальне дозвілля,  розвиток творчих здібностей.

Літинською районною бібліотекою як методичним центром для сільських бібліотечних працівників протягом 2019 року проведено 5 районних професійних зустрічей.

 

Матеріально - технічна база бібліотек Літинського району

Літинська районна бібліотека: Відділ по обслуговуванню дітей перенесено із приміщення зв’язку  у приміщення Літинської районної бібліотеки.

На ремонт кімнат, куди перенесено відділ обслуговування дітей витрачено 7000 грн. виділених селищною радою Зроблено у двох кімнатах і коридорі натяжні потолки – 5000 грн. і 2000 грн. на фарбу, метало профіль та електролампи.

Прилегла територія біля бібліотеки відповідає сьогоднішньому дизайну, тобто народознавчому і краєзнавчому напрямку.

 

Участь в обласних семінарах

Районні бібліотечні спеціалісти відвідали протягом 2019 року 6 обласних семінари.

 

Участь районної бібліотеки та сільських бібліотек

у обласних конкурсах, проектах, акціях, соціологічних дослідженнях.

 

Конкурси

- Обласний конкурс молодіжної творчості «Наша рідна земля Україною зветься» (квітень).

- Всеукраїнський конкурс «Успішні бібліотечні програми для молоді» (жовтень)

- Обласний конкурс «Кращий за професією» (вересень)

- Обласний конкурс рекомендаційних бібліографічних видань «Читацькі студії 2019» (вересень)

- Всеукраїнський конкурс есе «Діти єднають Україну» (лютий)

 

Соціологічне дослідження

У 2019 році продовжили роботу зі збору усно-історичних наративів, спогадів та свідчень різної тематики для поповнення ЕБД «Усна історія»

- «Бібліотека і бібліотекар: погляд професіонала» (травень)

- «Бібліотека і книга у формуванні професійної компетентності дитини» (травень)

- Моніторинг читання дітей «Книга року» (вересень)

- Всеукраїнське соціологічне дослідження «Українська молодь: політичні кумири та ідеали» (липень)

- Всеукраїнське опитування «Що прочитав бібліотекар» (лмпень)

- Всеукраїнське анкетування «Професійні якості бібліотекарів з різним стажем роботи» (червень)

Акції

Літинська районна бібліотека протягом 2019 року взяла участь у акціях:

- Всеукраїнська акція «Бібліотека українського воїна»

- Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

- Долучились до традиційної акції  до Голодомору (1932-1933)  «Запали свічу пам’яті»

 

Видавнича діяльність

- Щорічне аналітико-статистичне видання «Літинщина бібліотечна – статистичний аналіз за 2018 рік».

- Календар знаменних і пам’ятних дат Літинщини на 2019 р.

 

Буклети:

- «Роль методичної служби районної бібліотеки в забезпеченні ефективної та якісної роботи сільських бібліотек» Вип. 3. 2019 р.

 

Книги, які були видані місцевими авторами та подаровані бібліотеці у 2019 р:

- Гальчак С.Д. Село Сосни у плині часу: Від давнини до початку ХХІ століття/ 2-е вид.; доп.  – Вінниця, 2018. – 240 с.

- Драчук С. Формула закоханої крові: Поезія. – Вінниця, 2019. -180 с.

- Зелінський Р.М. (упорядник). Навчальні заклади Літина: Минуле і сучасність. –Вінниця, 2019. -88 с.

- Зелінський Р.М. Рядки, продиктовані життям: Із щоденників Бурлаки І.Ф.. –Вінниця: ТОВ «Меркюрі-Поділля», 2019. -130 с.

- Красноштан М.Г. Музика душі моєї: Поезія та пісні. –Літин, 2018. -100 с.

- Красноштан М.Г. На злеті: Поезія. –Літин: КП «Літинська районна друкарня», 2019. -84 с.

- Рекрут В.П., Реєнт О.П. Нариси життя Літинщини 1917-1921 рр.: революційні події та повсякденність. –Київ, 2017. -298 с.

- Швенцон А. /Зелінський Р.М. (Упорядник)/ Описание Литинского уезда Подольской губернии. –Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018. -180 с.

 

При Літинській районній бібліотеці працює літературно-мистецьке об’єднання «Дзвінкова криниця» ім.. Х.Замоцного.

Літературно-мистецьке об’єднання – це зустрічі з місцевими поетами, вишивальницями, художниками, виконавцями пісень, декламаторами художнього читання, перекладачами поезії, музикантами, презентаціями книг Літинських поетів, зустрічі з поетами з інших районів, вечори пам’яті.

 

Працівники Літинської районної бібліотеки взяли участь в обласному Новорічно-різдв'яному святі "Різдв'яне диво", яке проводилось у м. Вінниця біля центральної ялинки. А саме оформили новорічно-різдв'яну композицію, на якій представили різноманітні ляльки-мотанки.

 

Новорічно-різдвяне свято, приурочене творчості ансамблю "Ладоцвіт" Уладівського сільського будинку культури, члена літературно-мистецького об'єднання "Дзвінкова криниця". На святі були присутні представники від влади та громадських організацій та учасники літературно-мистецького об’єднання «Дзвінкова криниця».

 

Відбулося свято присвячене дню Святого Валентина "На любов своє серце настрою" з учнями 9-А класу Літинської загальноосвітньої школи І - ІІІ ст. №1. В ході свята проводились різні конкурси про кохання. Переможцям конкурсів було вручено невеличкі сувеніри, а на взаєм діти привітали працівників районної бібліотеки.

В інтернет-центрі учні переглянули відео-ролики "Історія свята День Святого Валентина" та "Лава".

Для користувачів були оформлені книжково-ілюстративні виставки "На любов своє серце настрою" та "Любові чарівні сторінки".

 

 

В читальній залі районної бібліотеки до Міжнародного дня рідної мови проведено поетичну годину з учнями 10-Б класу Літинської загальноосвітньої школи І - ІІІ ст. №1 на тему "Українська мова у поетичній творчості літинчан". Учні переглянули відео-ролик "Цікаві факти про українську мову". З великим бажанням та активністю учні прочитали вірші місцевих авторів.

У читальному залі оформили виставку-панораму «У кожної мови – Вселенська душа».

На абонементі для групи юнацтва оформили коментовану книжкову виставку «Ти наше диво калинове, кохана українська мова!».

 

В Літинській районній бібліотеці відбулося засідання районної Жіночої ради.  Зустріч була присвячена ювілейній даті, 80-річчю почесної громадянки Літина, членкині районної Жіночої ради, громадської діячки – Валентини Миколаївни Балакіної.

Доповненням до цієї визначної дати у фойє бібліотеки влаштовано виставку-дату «Невичерпна криниця доброти». На ній розміщено фотоматеріали, книги, статті про її життєвий та творчий шлях.
 

 

Відбулася презентація виставки "Світ краси і творчості" талановитих майстринь літинчанки Віки Дикої вироби з паперу "Паперова лозинка" та Тетяни Лисецької із с. Городище роботи з бісеру "Герданова краса", присвячена Міжнародному дню 8 Березня. Про свої роботи та творчість на майбутнє майстрині поділилась з присутніми.

 

Відбулося свято "Поезія це стан душі", спільно з літературно-мистецьким об'єднанням "Дзвінкова криниця" ім. Х.Т.Замоцного, присвячене дню поезії. Свято розпочалося з веснянок ансамблю Літинської районної бібліотеки. В сяті поезії взяли участь поети Літинщини, Уладівський ансамбль "Ладоцвіт", бандуристки з Літинської музичної школи, представники районної Жіночої ради та ін.

Учасників свята прийшли привітати представники Літинської селищної ради та начальник відділу культури Літинської райдержадміністрації. Оформили виставку книг місцевих авторів «Поетичними рядками Літинщини». На абонементі оформили виставку-поезію «Поезія – це завжди неповторність…» (Л.Костенко)

 

Директор Літинської районної бібліотеки відвідала міста Краків та Люблін для обміну досвідом з польськими колегами у сфері усної історії і громадської архівістики та організації в цьому аспекті бібліотечної роботи.

 

"Пам'ять не згасне..." за такою назвою відбувся вечір-пам'яті присвячений річниці смерті літинчанина Андрія Єлисейовича Нагатенка, краєзнавця, громадського діяча та винахідника. На заході були присутні краєзнавці, громадські активісти, Вінницька ГО "Берегиня" та колектив Літинської районної бібліотеки.

 

На дворі вирує травнева пора, пора сонця і цвіту. Саме такої квітучої днини ми поєднуємо день сім'ї, день матері, день вишиванки, тобто свято того, що для кожного українця є найдорожчим, і характеризує нас як самобутню націю, сповнену поваги до власних символів і традицій. 

В читальній залі бібліотеки відбулося районне свято "Вишиванка, сім'я і родина - моя квітуча Україна" яке проведено спільно з Літинською районною жіночою радою, сектором молоді, сім'ї та спорту Літинської райдержадміністрації, Селищною радою та Літинською районною бібліотекою.

На святі були присутні переселенці зі сходу, які проживають на території Літинщини.
Привітали присутніх гарними словами та подарунками заступник голови Літинської райдержадміністрації, керуючий справами селищної ради, голова районної жіночої ради, директор районної бібліотеки, заступник голови районної жіночої ради, начальник сектору молоді, сім'ї та спорту Літинської райдержадміністрації, ансамбль Літинської районної бібліотеки, голова літературно-мистецького об'єднання "Дзвінкова криниця" ім. Х.Т.Замойного, ансамбль бандуристів Літинської музичної школи. Учасник АТО присутніх привітав українською піснею "Два кольори", яка зворушила серця усіх.

 

Відбувся навчальний семінар для соціальних працівників Літинського територіального центру на тему: "Сучасні практики роботи з людьми літнього віку". Семінар провели фахівці громадської організації "Центр Поділля - Соціум".

В ході семінару також проводились практичні заняття про методи спілкування з підопічними, надання їм необхідної допомоги та майстер-клас з малювання на воді Ебру.

В навчальному семінарі також взяли участь директор Літинського територіального центру, заступник директора, завідуючі відділами територіального центру.

 

Пам'ятний вечір-спогад в день народження прекрасної літинчанки, поетеси і музичного педагога Марії Григорівни Красноштан. На вечорі прозвучали пісні на слова та музику Марії Григорівни, а також декламувались її вірші.

В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації, головний редактор газети "Літинський вісник", голова районної жіночої ради, директор районної бібліотеки, голова ради Подільського народного університету культури, голова літературно-мистецького об'єднання "Дзвінкова криниця" ім. Х.Т.Замойного, Уладівський ансамбль "Ладоцвіт", Літинська музична школа, поети Літинщини, та ін.

 

Літинська районна бібліотека взяла участь у святкуванні дня села Сосни та презентації книги земляка, доктора історичних наук, заслуженого працівника культури, краєзнавця, журналіста, літератора, історика, педагога, громадського діяча Сергія Гальчака «Село Сосни у плині часу».

 

До Всеукраїнського дня бібліотеки, в бібліотеці було проведено творчу лабораторію бібліотечних працівників району «Інновацій, популяризації народних традицій та звичаїв» - практичний Брейн-ринг. Були представлені книжкові інсталяції: «Книга осіннього кольору», «Я люблю читати». Була проведена екскурсія бібліотекою: «Книжковий скарб – бібліотека». Урок - подорож «Книга - ключ до знань». Бібліотечна вікторина «Що ми знаємо про бібліотеку». Інтернет мандрівка: «Найпопулярніші бібліотеки світу», «Пам’ятник книзі». Свято гарбуза: «Осінньо - гарбузова бібліорапсодія». Фото зона: «Я люблю бібліотеку».

На святі працівниками бібліотек району, були представлені куточки, на яких була гарбузова продукція, вироби з гарбуза та інші декорації, які розкривали тематику свята. Кожен став переможцем у п’яти номінаціях

З професійним святом працівників бібліотеки прийшли привітати: голова районної ради, заступник голови райдержадміністрації, секретар Селищної ради, голова районної профспілки працівників культури, начальник відділу культури і туризму, спеціаліст відділу культури, директор Літинського будинку культури, директор Літинської районної бібліотеки та голова жіночої, заступник голови районної жіночої ради, учасниця літературно - мистецького об’єднання «Дзвінкова криниця», майстриня народної творчості. Пісенні мотиви линули від дуету «Розмай», ансамблю районної бібліотеки «Бібліоберегині». Та багато інших гостей, читачів, які вітали бібліотекарів з професійним святом.

 

В читальному залі районної бібліотеки відбувся творчий вечір "Творчість двох сердець" поетеси, голови літературно-мистецького об'єднання ім. Х.Т. Замоцного "Дзвінкова криниця", громадської діячки, волонтерки Зінаїди Сидорчук та композитора, співака Ігоря Шуберта. Прийшли привітати Зінаїду Василівну та Ігоря Миколайовича голова Літинської районної ради та заступник голови Літинської райдержадміністрації.

 

До Міжнародного для людей з особливими потребами відбулась година доброти "Може зламатися тіло, але ніколи дух". Усі присутні на святі мали змогу почути віршовані, пісенні матеріали, відеоролик, казку про добро. До уваги гостей був представлений огляд літератури "З вірою в любов і милосердя".

 

Проходила фотовиставка "Дитинство одне на всіх". За ініціативи Світлани Матюк, начальника управління праці соціального забезпечення населення Літинської райдержадміністрації.

 

Відбувся перегляд відеофільмів "Ти, *** , рота закрий!", "Колір фасаду: синій", "Без статусу. Україна"  в рамках ХVІ мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

 

В читальній залі районної бібліотеки святкували день Андрія Первозванного. На святі були проведені Андріївські вечорниці з учнями 9-Б класу Літинської загальноосвітньої школи І - ІІІ ст. №2. На вечорницях проводились: гадання, кусання калити, спілкування.

 

Соціокультурна діяльність

Літинської районної бібліотеки за 2020 рік

В Літинській районній бібліотеці відбулося новорічно-різдвяне свято «Святкові дзвони січня» спільно з літературно-мистецьким об’єднанням «Дзвінкова криниця» ім. Х.Т. Замоцного та районною жіночою радою.

 

До дня памяті героїв Крут в інтернет-центрі районної бібліотеки було проведено історичний урок з учнями Селищенської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст. . Урок провела вчитель історії Лозна Наталія Дмитрівна на тему "Наша сила в єдності, Соборна Україна" та "Через Крути до майбутнього".

Бібліографічний огляд літератури "Соборна Україна - основа державності" провела провідний бібліотекар обслуговування групи юнацтва Іванець Валентина Станіславівна.

Присутні з захопленням переглянули відеоролики "День Соборності України" та "Бій під Крутами".

 

В бібліотеці відбувся вечір-портрет присвячений 80-річчю колишнього директора районної бібліотеки, доброзичливої, щедрої людини, наставниці Андрійчук Галини Петрівни.

 

До дня рідної мови в районній бібліотеці відбулася поетична година до Міжнародного дня рідної мови "Мова то серце народу: гине мова, гине народ" з учнями 8-9 класів Селищенської СЗШ на чолі з вчителем української мови та літератури С. Коробчук.

 

Літинська районна бібліотека взяла участь у відзначенні 100-річчя від дня виходу першого номера "Вісник Літинського ревкому", на базі якого згодом постала районна газета "Літинський вісник". До цієї дати в бібліотеці було оформлено виставку історично-газетних матеріалів.

 

 На виконання постанови Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” Літинська районна бібліотека працювала в онлайн-режимі. Бібліотека спрямувала свою роботу на відзначення основних актуальних подій країни та відзначення визначних дат письменників.

 

Працівники бібліотеки під час карантину пошили захисні маски для усіх колег.

 

Бібліотекою було проведено цикл заходів поетичного читання творів місцевих авторів під назвою "Світ поетичного слова".

 

Працівники районної бібліотеки приймали участь у онлайн конференції "Бібліотеки Вінниччини і організація роботи в умовах карантину та виходу з нього", яка організована Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А. Тімірязєва.

 

Працівники бібліотеки взяли участь у методично-інформаційному дні в режимі он-лайн "Екологія в життєвому просторі людини", який був організований Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А. Тімірязєва.

 

До дня матері у фойє районної бібліотеки оформили коментовану виставку-шану  «Матуся рідненька, ти мій оберіг». На абонементі оформили виставку-образ  «Довіку матінку шануйте – свій найсвятіший оберіг»

 

В рамках "Усної історії" Ліітинська районна бібліотека продовжує подавати матеріали "Краєзнавчими сторінками Літинщини: «Криничка Святого Вознесіння», «Джерело Пресвятої Богородиці в Літині», «Храм Різдва Пресвятої Богородиці XVIII ст. с. Журавне», «Зиновинська ікона Божої Матері с. Шевченка», «Село Кам'янка»

 

В Міжнародний день сім'ї бібліотекою було запропоновано коментовану виставку-перегляд "Духовний храм людини: сім'я, родина"

 

До Всесвітнього дня вишиванки  в бібліотеці було оформлено  коментовану виставку-експозицію «Вишиванка – національна святиня»

 

До дня перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка у читальному залі оформили  коментовану виставку-подорож  «Шлях Кобзаря – це шлях народу»

 

До 108-ї річниці від дня народження Михайла Стельмаха у читальному залі оформили літературний портрет «Співець правди, людяності, доброти»

 

Впродовж багатьох років Літинська районна бібліотека спільно працює з сільськими бібліотеками району по реалізації програми по краєзнавству "Древній отчий краю, Літинська земля".

В рамках проекту "Люблю тебе, мій краю" налагоджена тісна співпраця з творчими особистостями району. Ведуться краєзнавчі дослідження по "Невідомих сторінках історії Літинщини".

В рамках краєзнавчого проекту "Люблю тебе, мій краю" районна бібліотека та сільські бібліотеки видають серію буклетів та брошур:

"Село на карті України" (с. Багринівці, с. Селище, с. Бірків, с. Літинка, с. Івча, с. Вербівка, с. Пеньківка, с. Кусиківці, с. Журавне

"Наші видатні земляки"

"Таланти мого села" с. Петрик, с. Садове, с. Літинка

"Наші святині" та календарі знаменних і пам'ятних дат Літинщини.

Проект дає можливість вчасно виявити всіх митців, майстрів, які принесли свої ідеї та творчість до загальної скарбниці, а також зафіксувати за допомогою сучасних технологій те, що творили і творять наші земляки.

 

До  Всеукраїнський деня краєзнавства бібліотекою було  оформлено  коментовану виставку краєзнавчих історичних матеріалів «Всеукраїнський день краєзнавства» 

 

Працівники районної бібліотеки взяли участь у відеоконференції "Раут інновацій - разом проти сірих буднів", проведеною науково-методичним відділом обласної бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва (за участі бібліотечних методистів Вінниччини і Житомирщини).

 

До 629 річниці Літина  районною бібліотекою проведено цикл заходів:

- оформлено та прокоментовано книжково-ілюстративну виставку «Древній отчий краю, Літинська земля…»

- зустріч із місцевими авторами, які писали про наше мальовниче місто Літин (Зінаїда Сидорчук, Надія Шепченко, Наталія Граждан)

- онлайн-вікторина «Мій Літин». Переможці вікторини – читачі бібліотеки: Лариса Лісова, Альона Барщевська, Михайло Коваль)

 

До Дня молоді районною бібліотекою для юних користувачів влаштувано та  коментовано виставку-розповідь "Квітуй у пісні в добрих справах, чарівна молодість моя".

 

В Літинській районній бібліотеці до дня свята Івана Купала було оформлено книжкові виставки та викладки з народознавства, які висвітлюють традиції і звичаї найгарнішого і найзагадковішого свята, доповнені музичними слайд-презентаціями та відеопоказом.

 

До Українського дня родини районна бібліотека запропонувала для користувачів коментовану виставку-знайомство "Сім'я, родина, Україна".

 

 До 30-ї річниці прийняття декларації про державний суверенітет України в читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку "Тернистий шлях державотворення".

 

Соціокультурна діяльність

відділу обслуговування дітей

Літинської районної бібліотеки за 2020 рік

Несподівана ситуація, яка склалася в наслідок епідемії, внесла зміни у звичне життя нашої бібліотеки.

З березня 2020 року відділ обслуговування дітей Літинської районної бібліотеки тимчасово припинив роботу з обслуговування читачів.

Далі ми продовжили працювати в онлайн - режимі, тобто перейшли на терена віртуального простору.

 

Провідним бібліотекарем відділу обслуговування дітей районної бібліотеки в режимі онлайн була проведена літературна тусовка «Весь світ з вами, коли ви з книжками», присвячена Міжнародному дню дитячої книги.

 

В режимі онлайн маленькі читачі були запрошені на бібліочитання. Бібліотекар познайомила слухачів твором Лоренс Паулі та Катрін Шерер «Лисичка йде до бібліотеки».  Ця історія про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. 

 

До свята Великодня працівниками бібліотеки в режимі онлайн було проведено цикл заходів – це створення ляльки-мотанки «Вербниця», майстер-клас виготовлення «Диво-яєчка» та створення великодньої композиції «Великоднє дерево».

 

В цьму році виповнюється 235 років з часу виходу першого видання Еріха Распе «Пригоди барона Мюнхаузена".

В онлайн-режимі маленькі читачі мали можливість познайомитися з Баронм Мюнхаузеном -  "найправдивішою" людиною  у світі та послухаи одну з пригод яка трапилася з ним.

 

34 річниці Чорнобильської трагедії  була присвячена книжкова виставка "Чорнобиль - чорний біль України", яка була прокоментована в режимі онлайн бібліотекарем.

 

Всі діти люблять казки, захоплюються їх щасливим кінцем і благородними вчинками казкових героїв. У чарівний світ казки повів дітей молодшого шкільного віку незвичайний вчитель - Василь Сухомлинський. Бібліотека провела в режимі онлайн голосні читання творів Майстра.

 

Дитячий світ – то суцільні дива та неймовірні пригоди. І якими ж яскравими вони постають в оповідках автора Василя Шкляра.

Збірка «Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді» розповідає про пригоди Василька та його друзів.

До уваги молодших читачів було запропоновано прослухати оповідання «Як Василько до школи ходив».

 

До 75-річчя Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в онлайн-режимі було проведено героїко-патріотичну бесіду «Людської пам’яті мости», коментований перегляд літератури «У граніті, в бронзі, у серцях» та майстер-клас з виготовлення маку «Мак як символ пам’яті»

 

До Дня Матері працівниками відділу обслуговування дітей було проведено онлайн майстер-клас виготовлення тюльпанів «Букет для мами»

 

Будь - який малюк любить, коли батьки читають йому книги. Найбільше вражень у малюків викликають книги про природу.

Для маленький читачів та їх батьків працівниками відділу обслуговування дітей в онлайн-режимі було показано лялькову виставу, в якій казковий герой Мудрагелик познайомив наших читачів з книгами про природу які є в нашому відділі.

 

До Дня Європи бібліотекарі в онлайн-режимі познайомила маленьких читачів з казками Європи та прочитала угорську народну казку "Три бажання". Також провідний бібліотекар Анастасія Кащук в онлайн режимі здійснила коментовану «Літературну подорож Європою». Читачі були ознайомлені з творами відомих письменників Європи.

 

Відділ обслуговування дітей запросив своїх читачів здійснити в онлайн-режимі «Мандрівку в еру динозаврів».

Казковий дракончик Гоша представив увазі читачів підбірку книг, яка коротко познайомить дітей з світом доісторичних тварин. 

 

Цього року виповнюється 425 років від написання Вільямом Шекспіром безсмертної трагедії "Ромео і Джульєтта". На відзначення цієї дати відділом обслуговування дітей в онлайн-режимі була зроблена коментована виставка однієї книги.

 

До Міжнародного дня захисту дітей відділом обслуговування дітей в онлайн-режимі було проведено коментований перегляд "Закон для тебе і про тебе", судове засідання про порушення прав казкових героїв "Права свої ти добре знай, їх шануй і захищай", та виставку-знайомство з дитячими книгами "Королівство дитячих мрій".

 

Кожен з нас знає, що Баба-Яга - зла чаклунка, яка живе в лісі і краде неслухняних дітей. У відділі обслуговування дітей є багато казок про Бабу-Ягу. Своїм читачам наша бібліотека в онлайн-режимі запропонувала прослухати одну казку про Бабу-Ягу, але після закінчення карантину кожна дитина зможе прийти до нас, вибрати собі книжечку і краще познайомитись з такою всім відомою казковою бабусею.

 

Для учнів середнього та старшого шкільного віку в онлайн-режимі було зроблено коментовану виставку однієї книги, присвячену видатній пам'ятці давньоукраїнської культури "Слово о полку Ігоревім".

 

В онлайн-режимі для своїх читачів відділом обслуговування дітей було проведено коментовану виставку-знайомство з книгами для підлітків сучасного українського письменника Андрія Кокотюхи.

 

До Дня Літина працівниками бібліотеки в онлайн-режимі для молодших читачів було запропоновано переглянути лялькову виставу «Рідне місто привітаємо, фільм про нього ми знімаємо».

 

До Дня Конституції України у відділі обслуговування дітей в режимі онлайн представлено коментовану книжково-ілюстративну виставку "Конституція України: від гетьмана до Президента".

 

Відділом обслуговування дітей було запропоновано своїм читачам в онлайн-режимі послухати казку "Чому липень називається липнем..."

 

В режимі онлайн відділ обслуговування дітей познайомив читачів з історією нового та солодкого свята Всесвітнім днем шоколаду. А для маленьких читачів була прочитана «Казка про гіркий шоколад».

 

Працівники відділу обслуговування дітей та безстрашний пірат Волверстон запросили своїх читачів в режимі онлайн здійснити пригодницьку подорож "У пошуку скарбів на острові літератури".

 

Бібліокафе "Літературний гурман" пропонує в онлайн-режимі познайомитись із літературним меню, яке стане корисним та смачним для будь-якого читача.

 

Проблемні питання

КЗ «Літинська района бібліотека» знаходиться в пристосованому приміщенні колишнього районного суду, яке потребує ремонту та придбання сучасних бібліотечних меблів для створення зон обслуговування читачів. Бібліотечний фонд районної бібліотеки недостатньо укомплектований актуальною новою літературою для дітей, молоді, дорослих та періодичними виданнями. Наявна комп'ютерна техніка зношується тому бібліотека потребує нової техніки для кращого інформаційного забезпечення різних груп користувачів. Потрібна модернізація матеріально-технічної бази для кращого бібліотечного обслуговування жителів містечка та створення нової моделі розвитку сучасної бібліотеки.

 

 

 

Сьогодні ми спільними зусиллями хочемо створити сучасну модель бібліотеки майбутнього.

Намагаємось сформувати навкруг бібліотечних установ відповідне культурологічне середовище, об’єднати і згуртувати усіх, хто причетний до культурного процесу. І тільки об’єднавши зусилля та за підтримки владних структур, можна вирішити ті проблеми, які не під силу одній людині.   

 

 

                   

 

                            Директор

                     районної бібліотеки                                                        Л. Іщук« повернутися до списку новин