ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ ПО НЕДОПУЩЕННЮ ВИПАДКІВ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ ПРИ ОБРОБІТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР ПЕСТИЦИДАМИ

Сьогодні в залі засідань Літинської районної ради відбулася спільна нарада представників Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області з бджолярами та суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур.

Участь у ній також взяли голова Літинської районної ради Віталій Мельник, голова Літинської райдержадміністрації Михайло Бевз, начальник Літинського районного управління Держпродспоживслужби Михайло Липкань, керівники установ району, сільські та селищний голови.

На нараді було обговорено такі питання:

- дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань;

- застосування пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин, дозволених в Україні, та недопущення отруєння та загибелі бджіл;

- методики внесення пестицидів та повідомлення населення про проведення відповідних заходів.

Учасники наради отримали корисну інформацію та налагодили необхідні комунікації.

Всім керівникам сільгосппідприємств були надані роздаткові матеріали, у яких зокрема йдеться про те, що аграрії мають сповістити власників пасік та місцевих жителів за три доби до хімічних обробок із зазначенням застосованих пестицидів, повідомити про місця (у радіусі 10 км), час і спосіб проведення обробки, а також вказати час ізоляції бджіл. Крім того, необхідно отримати у сільських радах, на території яких знаходяться їх сільськогосподарські підприємства, інформацію про стаціонарні та кочові пасіки.

За останні роки почастішали випадки масових отруєнь бджіл після обробки полів пестицидами, особливо при розпиленні отрутохімікатів за допомогою літаків. Як стверджують пасічники, основною причиною загибелі бджіл було використання засобів захисту рослин у період їхнього цвітіння без своєчасного попередження про це бджолярів. Часто бджоли, зібравши нектар і пилок з оброблених рослин, гинули у полі.

Тому дотримання правил та вияв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників. Така взаємодія забезпечить не лише відсутність судових тяжб щодо відшкодування завданої шкоди, а й буде корисною всім сторонам: пасічнику – мед, пилок та здорові бджоли, власнику сільськогосподарського підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур, а пересічним мешканцям – якісна продукція.