ВІДБУЛОСЬ СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ, ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ, КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРИ ГОЛОВІ ЛІТИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

У зв’язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України № 932 від 30.11.2016 року «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» у районі склалася досить напружена ситуація, оскільки Літинська ЦРЛ може перетворитись на лікарню планового лікування, що призведе до закриття хірургічного, інфекційного, реанімаційного та пологового відділень. Вінницький госпітальний округ, до якого має бути віднесений і Літинський район, обслуговуватиме близько 940 тисяч населення, в тому числі 400 тисяч – це жителі міста. Зрозуміло, що в такій ситуації навряд чи можна буде розраховувати на належне медичне обслуговування жителів нашого району.

Саме тому 25.01.2017 р. в Літинській ЦРЛ відбулася зустріч голови районної ради Мельника В.Б. та заступника керівника виконавчого апарату, керуючого справами районної ради Сидоренка В.Я. із колективом центральної районної лікарні. В ході зустрічі головний лікар С.У. Кобель наголосив, що матеріально-технічна база нашої лікарні, її забезпеченість високопрофесійними кадрами, проведені ремонти в пологовому, неврологічному, терапевтичному, відділеннях та рентгенологічному кабінеті, здійснені роботи з впорядкування території дають усі підстави стверджувати про її готовність бути лікарнею інтенсивного лікування першого рівня.

Зважаючи на серйозність ситуації, що склалася, 01.02.2017 р. було проведено спільне засідання постійних комісій, президії районної ради, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Літинської районної ради, в якому взяли участь також керівники комунальних закладів району. Всі присутні одностайно висловились проти такого реформування, яке спричинить погіршення медичного забезпечення населення. В результаті жвавого обговорення було прийнято звернення до Міністерства охорони здоров’я України, голови Вінницької обласної державної адміністрації Коровія В.В. та голови Вінницької обласної Ради Олійника А.Д., текст якого наведено нижче.

Звернення депутатів Літинської  районної ради 7 скликання та членів Координаційної ради при голові Літинської районної ради  до  Міністерства охорони здоров’я України, голови Вінницької обласної державної адміністрації,  голови Вінницької обласної Ради

Відповідно до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області у Літинському районі передбачається лікарня планового лікування, що  позбавить жителів району якісних медичних послуг.

Переведення на лікарню планового лікування призведе до закриття хірургічного, пологового та інфекційного відділень, до скорочення робочих місць. Таке рішення викликає обурення  населення району і соціальну напругу.

За останні роки значно покращилась матеріально-технічна база ЦРЛ, оптимізований ліжковий фонд. На теперішній час Літинська центральна районна лікарня є лікарнею інтенсивного лікування, має сучасний майновий комплекс 24981 м².

Тому просимо внести зміни до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області в частині включення Літинської  ЦРЛ до переліку лікарень інтенсивного лікування першого типу у складі госпітального округу з центром  у м. Вінниця. Це зніме соціальний негативний наслідок перепрофілювання,  забезпечить жителів Літинського району спеціалізованою медичною допомогою, поліпшить якість та своєчасність надання медичних послуг, підніме рівень довіри до влади та забезпечить реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я.