Голова районної ради взяв участь у засіданні круглого столу у Києві, де було обговорено питання співпраці органів місцевого самоврядування та органів державної влади в умовах децентралізації

15 травня 2019 року у Києві голова Літинської районної ради Віталій Мельник взяв участь у зустрічі, проведеній Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, на якій було обговорено актуальні питання співпраці органів місцевого самоврядування та органів державної влади в умовах децентралізації. На заході також були присутні представники Міністерств регіональної політики, охорони здоров’я, освіти і науки та фінансів, керівники Вінницької обласної Ради, голови районних рад області, представники сільських рад та обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

У форматі відкритого діалогу голови районних рад Вінницької області ставили представникам міністерств питання, які найбільше хвилюють населення, а також стосовно взаємовідносин районних рад та об’єднаних територіальних громад щодо зон відповідальності та розподілу коштів, про виклики реформи освіти, що постали упродовж першого року її втілення

Найжвавіше обговорення викликали питання охорони здоров’я. Очільників районних рад турбували питання фінансування Національною службою здоров’я України, актуальність функціонування та повноважень госпітальних рад, переліку послуг за програмою медичних гарантій. Директор Департаменту взаємодії з місцевими органами влади Міністерства охорони здоров’я України Оксана Сухорукова відповіла на усі питання вінничан.

Щодо процесів децентралізації голови районних рад Вінницької області дискутували з начальником відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лілією Поповою.

– Україна перебуває на п’ятому році реформи децентралізації і мова про припинення процесу реформування не йде, ­– сказала Лілія Попова. – На сьогодні створено 899 об’єднаних територіальних громад. Є успішні приклади як на Вінниччині, так в Україні загалом, однак є ще й багато проблем. Зараз від голів районних рад та райдержадміністрацій дуже багато надходить листів до Міністерства регіонального розвитку з питаннями. Ми 17 травня організовуємо двосторонню зустріч, де будуть запропоновані конкретні кроки вирішення усіх наболілих питань.

– Метою таких зустрічей очільників місцевої влади з представниками міністерств є пошук компромісів, – підсумував заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко. – Наше завдання – спільною роботою донести важливість об’єднання і зробити успішною адміністративно-територіальну реформу.

Подібні зустрічі представників міністерств та експертів за участі представників органів місцевого самоврядування плануються також у червні.