Літинська районна рада
Літинський район, Вінницька область

Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції

Переглядів: 352

Корупція в Україні є однією з проблем, які потребують невідкладного розв’язання. Вона становить значну загрозу демократії, реалізації принципу верховенства права, соціальному прогресу, національній безпеці, становленні громадянського суспільства.                  

Тому пріоритетним напрямом державної антикорупційної політики має стати створення атмосфери громадянського неприйняття корупції.

Стаття 21 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 N 1700-VII, передбачає участь громадян, громадських організацій у заходах щодо запобігання, виявлення і протидії корупції. Так, за громадськістю закріплено право брати участь у виявленні фактів правопорушень, повідомляти про вчинені корупційні правопорушення, запитувати та одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацію про запобігання та протидії корупції, проводити громадську антикорупційну експертизу або замовляти її проведення, проводити заходи щодо інформування населення з питань запобігання і протидії корупції.

Об’єднанню громадян, фізичній, юридичній особі не може бути відмовлено в наданні доступу до інформації стосовно компетенції та основних напрямів діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції.

Особи, які надають допомогу у виявленні корупційних діянь, перебувають під захистом держави. Правоохоронні органи здійснюють правові, організаційно-технічні та інші заходи, спрямовані на захист від протиправних посягань на життя, здоров’я, житло та інше майно осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, а також близьким їм особам.

Щоб подолати корупцію, важливо знати не тільки те, де вона існує, але й причини, що породжують її. І однією з причин є терпимість громадян до проявів корупції, а також особиста лояльність до посадовців та примирення з беззаконням. Користуйтеся своїми законними правами повсякчас і всюди.

 

Хмільницьке об’єднане управління

Пенсійного Фонду України Вінницької області

 

« повернутися до списку новин