Літинська районна рада
Літинський район, Вінницька область

В Літинському районі було проведено командно-штабні навчання з цивільного захисту

Переглядів: 374

24 травня 2018 року відповідно до плану основних заходів цивільного захисту області на 2018 рік було проведено командно-штабне навчання з органами управління Літинської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на тему «Переведення цивільного захисту району з мирного на воєнний стан. Захист населення і території району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». 

Основною метою  заходу було поглиблення знань, набуття практичних умінь і навичок та відпрацювання взаємодії між службами при виникненні надзвичайної ситуації.

У навчаннях були задіяні районні та обласні спеціалізовані служби цивільного захисту, підприємства, установи та організації, які забезпечують виконання заходів цивільного захисту, селищна та сільські ради.

Під час проведення командно-штабних навчань  відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де визначили готовність до проведення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та дії спеціалізованих служб. Присутні керівники спеціалізованих служб району доповідали щодо готовності до злагоджених дій. Розгорнуто роботу запасного пункту управління в особливий період.

В рамках навчань також проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо виникнення надзвичайної ситуації при виявленні африканської чуми свиней в районі.

У ході командно-штабного навчання відпрацьовано дії служб цивільного захисту під час:

- авіаційного ураження об’єктів інфраструктури району (кінотеатр ім. Кармелюка,смт. Літин, вул. Соборна, 17);

- ДТП із зіткненням двох автомобілів (перехрестя вул. Соборна та вул. Кармалюка,cмт. Літин);

- при аварії на хімічно небезпечному об’єкті з витоком аміаку («Літинський молокозавод»);

- під час ліквідації пожежі в природній екосистемі (с. Селище, ДП  «Літинський райагроліс»);

- виявлення африканської чуми свиней на території району (с. Городище, Соснівська сільська рада, приватне підприємство).

По закінченню командно – штабних навчань учасники зібрались у Соснівській сільській раді, де пройшло засідання щодо підбиття підсумків проведення навчань у Літинському районі Заступник директора департаменту цивільного захисту обласної державної адміністрації Сергій Миколайович Дев'ятий надав детальну оцінку роботи всіх служб району та вказав на проблемні моменти під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Під час навчань відмінну роботу показали всі спеціалізовані служби, зокрема: протипожежна спеціалізована служба – начальник Літинського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області Горбачук Григорій Борисович, спеціалізована служба охорони громадського порядку –начальник Літинського відділення Калинівського відділу Національної поліції України у Вінницькій області Конєв Олександр Володимирович, медична спеціалізована служба – головний лікар Літинської ЦРЛ Кобель Сергій Ульянович, Літинські електричні мережі – начальник Токар Борис Володимирович, Літинське районне Управління ГУ Держспоживслужби у Вінницькій області –начальник Липкань Михайло Васильович, які після отримання відповідного сигналу оперативно прибули на місце змодельованих ситуацій та ліквідовували їх наслідки. 
 

« повернутися до списку новин