Відбувся семінар на тему «Перспективи створення ОТГ в Літинському районі»

25 травня 2018 року в залі засідань Літинської районної ради відбувся семінар на тему «Перспективи створення ОТГ в Літинському районі» за участю громадськості, сільських голів, депутатів районної, селищної та сільських рад.

Голова Літинської районної ради Віталій Мельник наголосив, що питання об’єднання територіальних громад району неодноразово обговорювалося в районній раді – проводилися семінари, Координаційні ради, виїзні засідання, а також зауважив, що на сьогоднішній день більшість сільських рад дали згоду на добровільне об’єднання та прийняли відповідні рішення.

Про стан реалізації децентралізаційної реформи у Вінницькій області присутнім розповідали директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, заступник директора Депертаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА та перший заступник керівника секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Репей та заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Інесса Ратушняк.

Фінансову спроможність потенційної Літинської ОТГ презентував заступник директора Департаменту фінансів Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Горба.

Про особливості формування законодавчого поля та потенційні виклики, а також роль перспективного плану у розбудові мережі спроможних громад інформував директор ГО «Інституту розвитку територій» Юрій Ганущак.

Експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря розповів про урядовий план впровадження децентралізаційної реформи та особливості секторальних реформ для децентралізації.

Активну участь в обговоренні питання територіальної реформи взяли сільські голови та депутати місцевих рад.