Відбулося відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Літинської районної ради

Сьогодні відбулося урочисте відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Літинської районної ради, покликаної забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

В святковому дійстві взяли участь дітки та їх батьки, директори освітніх закладів району, педагоги, а також голова районної ради Віталій Мельник, заступник голови РДА Валентина Захаревич, Літинський селищний голова Анатолій Бичок, начальник відділу освіти РДА Тетяна Гордійчук, спеціаліст сектору інклюзивної освіти Інна Сидоренко.

Першим із вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Віталій Мельник, який наголосив, що завдяки реформам, які впроваджуються в Україні, особливі дітки отримали можливість навчатись та розвиватись, а працівникам інклюзивно-ресурсного центру подякував за допомогу у втіленні в життя цієї можливості. Також Віталій Борисович запевнив, що районна рада і депутатський корпус і надалі будуть підтримувати дану установу, адже ще є над чим працювати, планується замінити вікна, двері, встановити кондиціонер. І на завершення побажав діткам, щоб вони отримували задоволення від занять і завжди відчували, що не залишені поза увагою.

Після усіх привітань, хвилюючих дитячих виступів та урочистого перерізання стрічки в.о. директора Валентина Морква запросила усіх присутніх оглянути Центр, ознайомитися із облаштуванням кабінетів для занять.

Діти отримали смаколики, яскраві кульки та мали можливість переглянути цікавий мультфільм.

Новостворений ІРЦ розташований на базі Літинської СЗШ І-ІІІ ступенів №1. У закладі створено комфортні умови для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами, кімнати облаштовано меблями, необхідною технікою та обладнанням.

Фахівці ІРЦ забезпечуватимуть методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами, надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку їх розвитку та всебічну допомогу батькам. Центр має освітні осередки, зокрема, для занять лікувальною фізкультурою, іграми, куточок логопеда та куточок відпочинку.