Літинська районна рада
Літинський район, Вінницька область

Відбулася чергова 17 сесія районної ради 7 скликання

Переглядів: 582

15 вересня 2017 року відбулась чергова 17 сесія районної ради 7 скликання. Першим в порядку денному стояло питання «Про звіт голови районної державної адміністрації про здійснення делегованих повноважень відповідно до статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Загалом депутати розглянули 38 питань. Зокрема внесли зміни до раніше прийнятих рішень районної ради, розглянули хід виконання районних програм, звіти керівників комунальних закладів району, ряд земельних питань.

Перед розглядом питань порядку денного голова районної ради Мельник В.Б. проінформував присутніх про роботу районної ради та її виконавчого апарату. Віталій Борисович зазначив, що у міжсесійний період було проведено спільні та окремі засідання постійних комісій районної ради, на яких було розглянуто більше ста питань, відбулося 2 засідання президії районної ради, проведено позачергову 16-ту сесію районної ради 7 скликання. На позачерговій сесії внесено зміни до районного бюджету на 2017 рік та програми соціально-економічного розвитку Літинського району. Обговорено інші невідкладні питання життєдіяльності району.

В умовах складної економічної ситуації в державі для забезпечення життєдіяльності територіальних громад нам необхідно максимально залучати позабюджетні кошти. А одним з основних пріоритетів у роботі районної ради залишається приєднання району до участі у різноманітних конкурсах та грантових програмах. Саме це питання було основним під час проведення виїзного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування та громадської ради при голові районної ради, яке відбулося 17 серпня поточного року в м. Калинівка. Участь у заході взяли представники Секретаріату Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування та центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів.

Крім того, районною радою уже другий рік поспіль проводиться конкурс проектів та програм розвитку територіальних громад Літинського району. Цього року переможцями стали десять територіальних громад, які розділили між собою бюджет конкурсу у 300 тисяч гривень. Це Багриновецька сільська рада – 35000 грн.; Бірківська сільська рада – 30000 грн.; Уладівська сільська рада – 30000 грн.; Селищенська сільська рада – 30000 грн.; Громадська сільська рада – 25000 грн.; Горбовецька сільська рада – 35000 грн.; Івчанська сільська рада – 22000 грн.; Кожухівська сільська рада – 15000 грн.; Малинівська сільська рада – 40000 грн.; Літинська селищна рада – 38000 грн.

 Також приємно зауважити, що дякуючи співпраці з Асоціацією органів місцевого самоврядування щорічно кількість поданих проектів на обласний конкурс розвитку територіальних громад збільшується, що дає можливість залучити додаткові кошти до місцевих бюджетів.

У звітному періоді профільними комісіями заслуховувались та обговорювалися звіти директорів КУ «Літинський районний методичний кабінет», КП «Архітектурно-будівельний сервіс», КЗ Літинська ДЮСШ. Керівникам надано пропозиції щодо покращення роботи закладів та прийнято рішення винести звіти на сьогоднішнє засідання сесії.

7 вересня в залі засідань Літинської районної ради відбувся кущовий навчальний семінар для землевпорядників сільських, селищних рад. В його роботі взяли участь землевпорядники Літинського, Жмеринського, Тиврівського, Вінницького, Барського та Хмільницького районів. На даному семінарі розглядалися питання земельних спорів, особливостей оренди землі, а також специфіки електронного врядування.

Шановні депутати, сільські голови, рік іде до закінчення, тому я прошу вас уже зараз надавати свої пропозиції щодо плану роботи ради, профільних комісій, семінарів, навчань, щоб в наступному році ми розглянули ще більше актуальних питань.

Шановні колеги, виконавчим апаратом районної ради опрацьовувались депутатські запити, звернення та пропозиції, що надходили в міжсесійний період. Після узагальнення вони були направлені до служб, відділів районної та обласної державних адміністрацій. Отримані відповіді по мірі їх надходження ми доводимо до відома депутатів, а ті питання, які потребують додаткового розгляду, відображені у проектах рішень сьогоднішнього сесійного засідання.

У звітному періоді керівництвом районної ради неодноразово проводилися наради з питань, які стосуються вирішення проблем нашого району. Поміж тим, взято участь у 21 та 23 сесіях Вінницької обласної ради, колегії облдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2017 року», навчальному семінарі з питань антикорупційного законодавства, зокрема питань конфлікту інтересів при прийнятті рішень, виїзній нараді з питань поводження з твердими побутовими відходами та екологічної безпеки.

Декілька слів скажу саме про екологічну безпеку та поводження з твердими побутовими відходами. Як ви знаєте, протягом поточного року ми неодноразово піднімали ці питання, брали участь у різноманітних обласних заходах, залучали до розв’язання цієї проблеми професорів, доцентів, екологів з Вінницьких вищих навчальних закладів, розробляли схеми розташування в нашому районі побутових відходів. Крім того, я неодноразово зустрічався з депутатами Верховної Ради України, керівництвом Вінницької області та озвучував проблематику відсутності в смт. Літин централізованого водовідведення, необхідності виділення коштів на будівництво сміттєсортувальної лінії та іншого. Однак, без активізації роботи в цьому напрямку сільських та селищного голів ситуація суттєво не поліпшиться. Для прикладу. Уже більше двох років керівництво Літинської селищної ради, незважаючи на попередні обіцянки, з незрозумілих для мене причин зволікає з прийняттям у комунальну власність земельної ділянки розміром 7,2 га, хоча сесія селищної ради узгодила її прийняття.

А це відповідно не дало нам можливості залучити на вищезазначені цілі з обласного екологічного фонду декілька мільйонів гривень у 2016 році. І з цієї ж причини в цьому році ми також втрачаємо можливість залучити не один мільйон грошей з екофонду. Тому я звертаюся до керівництва та депутатського корпусу Літинської селищної ради з проханням активізувати роботу в цьому напрямку, не зволікати у прийнятті рішень, від яких залежить добробут та здоров’я наших жителів. Адже районна рада та районна державна адміністрація завжди йдуть назустріч територіальним громадам, виділяючи кошти на заробітну плату, ремонти, покращення матеріально-технічної бази об’єктів соціальної сфери. І тому, без жодного сумніву, ми готові підставити плече та допомогти у вирішенні й питання екологічної безпеки та поводження з твердими побутовими відходами. Шановні колеги, я дуже розраховую на вашу співпрацю.

« повернутися до списку новин