Літинська районна рада

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІТИНСЬКОГО РАЙОННОГО БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ЗА ЗВІТНИЙ ПЕРІОД

Переглядів: 1971

АНАЛІЗ  СУЧАСНОГО  СТАНУ  ЛІТИНСЬКОГО РАЙОННОГО  БУДИНКУ  КУЛЬТУРИ

  Літинський районний Будинок культури -  центр культури та дозвілля у селищі, що забезпечує навчально-виховну та культурно- масову роботу всіх верств населення.  Робота РБК спрямована на забезпечення духовних потреб населення, відродження та збереження народних традицій, виявлення і розвиток творчих здібностей обдарованої молоді та дітей.

Активно пропагується аматорська творчість, проводяться творчі звіти, ювілейні концерти аматорських колективів. Цікаво і змістовно проходять урочистості з нагоди календарних свят, вечори-вшанування, театралізовані свята, фестивалі, виставки, мітинги, мистецькі акції. Усі ці масові заходи проходять на високому рівні з відповідно оформленими виставками декоративно — прикладного та ужиткового мистецтва.

 Серед традиційних форм роботи працівниками районного Будинку культури впроваджуються інноваційні форми такі, як: музично - ігрові програми,  дитячо - юнацькі фестивалі, районні свята народної творчості, конкурсно-розважальні програми та багато інших форм роботи.                           

 Культурно – дозвіллєва  діяльність районного будинку культури в 2017 році була спрямована на: збереження і розвиток всіх видів і жанрів традиційного народного мистецтва;відтворення, збереження і розвиток народних свят, традицій і обрядів, духовне відродження національної культури; розвиток дитячого аматорського мистецтва та різностороннє патріотичне виховання підростаючого покоління;використання і розвиток інноваційних форм роботи;організація і проведення районних масових культурно-мистецьких заходів;участь колективів у підготовці і проведенні Всеукраїнських, обласних фестивалів, оглядів, конкурсів, творчих звітів колективів художньої самодіяльності, виставок образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва; розробка сценарно-репертуарного матеріалу і його розповсюдження; надання організаційної, методичної, інформаційної допомоги закладам  культури району, керівникам аматорських колективів, народним майстрам.

Приміщення районного будинку культури пристосоване. Це  добудова до культової споруди – Костелу.   РБК знаходиться на балансі  відділу культури і туризму.  Глядацька зала розрахована на 550 місць, фактично розміщено 468 крісел. Для творчої діяльності використовується: кабінет директора, методичний кабінет, кімната для зберігання костюмів та кімната для зберігання музичного і технічного обладнання, три кімнати займає відділ культури і туризму РДА. 

 

 РОЗВИТОК  АМАТОРСЬКОГО  МИСТЕЦТВА 

 

При Літинському РБК діють 13 клубних формувань  ( з них 5 дитячих).

4 колектива районного будинку культури носять почесне звання

« народний аматорський » та 1   « зразковий»:

- народний  аматорський  чоловічий  вокальний  квартет  «Подоляни» кер. О.Шуберт ;

-  народне  аматорське  жіноче  вокальне  тріо  «Сяйво»  кер. Н.Ольхова; 

- народний аматорський вокально–інструментальний ансамбль «Відродження» кер.Ж.Чернявська ;

- народний аматорський хоровий колектив РБК кер. О.Гончарук ;

- зразковий  аматорський    колектив спортивно - бального танцю «Шанс»;

-  хореографічний гурток ( підготовча група до зразкового аматорського

   колективу спортивно – бального тацю «Шанс» кер. Р.Терентьєв ;

- фольклорний ансамбль  «Горлиця» кер.О.Киреєва ;

- фольклорний  ансамбль  «Вербиченька» кер.О.Киреєва ; 

- вокально-інструментальний ансамбль «Форрест» кер.О.Ольховий;  

- клуб  за  інтересами  «Надвечір’я» кер. О.Єреховська ;

- клуб  за  інтересами «Рідний край» кер.Л.Гончарук ;

- клуб  за  інтересами «У світі прекрасного» кер.О.Фальштинська ; 

 - клуб  за  інтересами  «Казковий дивосвіт» кер.Т.Глухенька.

Народні аматорські фольклорні колективи сіл району  працюють   при сільських клубних закладах: народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегині» Бірківського СК керівник Л.Парфенюк; народний аматорський фольклорно–етнографічний ансамбль  Бруслинівського СК керівник М.Заїка; народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» села Гончарівки Багриновецького СБК, керівник О.Моторна; народний аматорський  фольклорний  ансамбль «Мальви» Дашковецького СК керівник  В.Слободиська .

  Поряд  з цими формуваннями плідно працюють  талановиті майстри декоративно – прикладного  мистецтва в кількості 112 чоловік.   

 Протягом звітного періоду працівниками районного будинку культури були організовані та проведені цікаві та змістовні заходи, спрямовані на розвиток та виявлення творчих здібностей у підростаючого покоління, залучення їх до творчої діяльності в клубних формуваннях та масових заходах РБК та району.

Літинський  районний  будинок культури

всього формувань -  13

з них дитячих - 5

всього учасників –  288

з них дітей  - 205

із званням «народний» - 4

із званням «зразковий» -1

всього учасників – 110

з них дітей – 65     

Проведено масових заходів за 12 місяців  роботи:

РБК всього - 153

з них для дітей – 38

присутніх – 28478

з них  діти – 7884     

КУЛЬТУРНО – ДОЗВІЛЛЄВА  ДІЯЛЬНІСТЬ

Видовищні заходи різні за формою та тематикою ,урочистості та святкові концерти до свят державного значення  завжди збирають велику кількість глядачів – жителів Літина та району в гостинній  залі Будинку культури.

Свою творчу роботу РБК розпочав заходами Новорічно – Різдвяного циклу. Для усіх дітей району  закриттям районної новорічної ялинки «Казковий Новий рік». Вітали працівників трудових колективів Літина творчі колективи РБК з різдвяними святами концертною програмою «Янголи звіщають» та підготували «Водохрещенські вітання».  

   Напередодні дня Святого Миколая  всі учасники  зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс», взяли участь у танцювальному турнірі «Бал Святого Миколая», який був організований  на сцені Літинського районного будинку культури керівником колективу Романом Терентьєвим. 

    19 грудня 2017 року в смт. Літині на площі біля райдержадміністрації  працівники РБК провели свято відкриття районної новорічної ялинки «Новорічні дива», яке  супроводжувалось веселими піснями, запальними флеш-мобами, танцями та хороводами. Святкова програма продовжилася виступами солістів Літинського районного будинку культури, фольклорного ансамблю «Горлиця». Вперше  у Літині працівниками РБК було створено Резиденцію Діда Мороза. Діти мали змогу завітати у Резиденцію Діда Мороза, де отримали  багато позитивних емоцій та солодкий подарунок.

Фестивалі

    В січні в районному будинку культури  був проведений районний фестиваль  народної творчості «Різдвяні  дзвіночки» за участі  творчих колективів та релігійних конфесій району. Приємно  відзначити  те, що на святі  представили своє мистецтво 20 колективів  нашого  району.

       З метою виховання любові до рідної мови, свого народу, рідної землі, підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва, підтримки талановитої молоді у розкритті їх творчого потенціалу  та до 203-ї річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка у лютому місяці в РБК відбувся районний дитячий огляд конкурс читців «Шлях до Тараса». У конкурсі взяли участь 49 конкурсантів.  

   З метою створення умов для підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва, підтримки талановитих юних виконавців у розвитку та розкритті їх творчого потенціалу, розвитку українського сучасного естрадного мистецтва, заснованого на кращих традиціях української національної культури, 30 квітня в приміщені районного будинку культури було проведено районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «На хвилях Згару». У фестивалі приймало участь:  39 учасників вокального жанру.

       Вперше  в квітні в приміщенні Літинського районного будинку культури працівниками РБК був проведений  кущовий етап щорічного Всеукраїнського фестивалю  дружин юних пожежників.

   9 травня вже традиційно на площі перед меморіалом Слави відбулись урочисті заходи з відзначення Дня памяті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. По закінченню урочистостей на площі перед райдержадміністрацією працівниками РБК  був проведений Фестиваль військово-патріотичної пісні «Пісня, обпалена війною» в якому взяли участь кращі учасники районного фестивалю дитячої та юнацької творчості  «На хвилях Згару». 

      В червні місяці був проведений ІІІ фестиваль народної творчості «Уладівські візерунки» в с.Уладівка. В  святі  взяли  участь кращі  аматорські колективи району.

      Районне свято української пісні «Співоче Поділля» організоване працівниками РБК  було  проведено в вересні в  Микулинецькому СК.

 В рамках районного свята української пісні «Співоче  Поділля» пройшла атестація народних аматорських колективів  на підтвердження  звання  «народний аматорський».

     Вперше 3 листопада був організований і проведений  Літинський фестиваль військово-патріотичної пісні імені Гандзюка, Гальчевського та Шепеля. 

     У РБК постійно проводяться заходи присвячені відзначенню державних та календарних свят

     В рамках заходів та святкувань з нагоди відзначення  26 –ї річниці Незалежності України   та Дня Державного Прапора України на площі перед райдержадміністрацією працівниками РБК був проведений  районний конкурс вишиванки «Ми українці», на якому було представлено вишиті сорочки різних територіальних громад району.

    Також був проведений концерт «Вічно живи Україно моя» за участю вокальних колективів району та солістів РБК.

  За участю народного  аматорського  жіночого  вокального  тріо  «Сяйво» було проведено свято в с.Дяківці   з нагоди відзначення  26 –ї річниці Незалежності України   та Дня Державного Прапора України.

Працівниками РБК були організовані і проведені урочистості та святкові концерти  до 626 –ї річниці заснування Літина «Моє місто над Згаром»,  21-ї річниці прийняття Конституції України,  з нагоди  Дня захисника  України.

Мітинги

   У  лютому місяці було  проведено мітинг , присвячений Дню вшанування воїнів – інтернаціоналістів, «Сонцем гарячим обпалені ваші серця». Також був проведений мітинг вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої серед нас» .

У березні проведено покладання квітів та  мітинг пам’яті загиблим новобранцям  Армії УНР у кривавій сутичці з більшовиками 19 березня 1919 року.

     Також у березні в день визволення  Літинщини від нацистських загарбників працівниками РБК був проведений  мітинг- реквієм  покладання квітів «Уклін земний за подвиг ваш»  з нагоди 73- ї  річниці визволення Літинщини  від нацистських загарбників у Другій Світовій війні.

До 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у квітні працівниками РБК біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи був проведений  мітинг-реквієм «Полин-сльозою омивається  душа». 

В серпні місяці з нагоди відзначення  26 –ї річниці Незалежності України   та Дня Державного Прапора України був поведений урочистий  мітинг та покладання  квітів до могили захисників Української Народної республіки, Меморіалу Слави, Стели Героїв Небесної Сотні, пам’ятних дощок Пантелеймона Рожанського та Омеляна Грабця, пам’ятника Воїнам-інтернаціоналістам.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави  у вересні був проведений мітинг та  урочисте покладання квітів до Меморіалу слави.

В жовтні з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників відбувся мітинг та покладання квітів до меморіалу Слави. В зв'язку із трагічною загибеллю  учасника антитерористичної операції на Сході України, мешканця смт. Літин Ярослава Бондаря та з метою вшанування пам'яті загиблого, був проведений мітинг-реквієм.

В листопаді  з нагоди відзначення  Дня Гідності та Свободи у Літині біля меморіальної стели Героїв Небесної Сотні  працівниками РБК було  організовано та проведено  урочистий мітинг «Події, що змінили долю України».

В грудні відбувся мітинг з нагоди вшанування  ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та покладання квітів до пам’ятного знаку «Чорнобиль 1986».

Також  традиційно, весною та восени працівники районного будинку культури проводять урочисті проводи юнаків до лав Української армії. 

 

Проводилися ряд  концертних та розважально – ігрових програм.

В лютому місяці з  нагоди  відзначення  дня закоханих в РБК відбувся святковий концерт для молоді за участю народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Відродження», керівник Жанна Чернявська.

В березні був організований та проведений святковий концерт « Від жінки – все життя» присвячений  Міжнародному Дню захисту прав жінок і миру для працівників Літинські ЕМ та урочистості та святковий концерт «Жіноча доля, хто її розкаже?».    

В травні місяці в Багриновецькому СБК було організовано та проведено вечір – вшанування народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело»  Багриновецького СБК , з нагоди візначення 45-річчя з дня заснування .

До Дня Європи  у травні в районному будинку культури був проведений звітний концерт «Європа у піснях і танцях» зразкового  аматорського колективу спортивно-бального танцю «ШАНС» .

    1 червня в смт Літин було організовано та проведено заходи приурочені до Міжнародного Дня захисту дітей.

    До Дня молоді було проведено - молодіжно – розважальну  програму  за участю рок-гуртів «DECORUM» та «Сьомий материк», а також найкращих виконавців Літинщини.       

     В  липні місяці проведено вісім масових заходів для дітей в оздоровчому православному таборі «Зіновинські отрочата» 

    Не залишаються поза увагою й відзначення професійних свят: День працівників соціальної сфери,  Всеукраїнський День працівників культури та аматорів народного мистецтва, День учителя, День будівельника, День державного службовця, День медичного працівника, День місцевого самоврядування, День працівників соціальної сфери, День енергетика,  День працівників сільського господарства,  Дня працівників місцевого самоврядування, Дня фізкультури і спорту. 

 Проведено урочисте відкриття Центру обслуговування платників та Літинського відділення Калинівської об’єднаної державної податкової інспекції.   

До Дня українського козацтва та Дня захисника України  працівниками РБК був організований та проведений спортивно – розважальний конкурс  змагання «Козацькому роду – нема переводу».

Виставки

         

   З 24.03 по 11.04 працівниками РБК були проведені творчі майстерні з писанкарства «Традиційна писанка», виставка дитячих малюнків «Пасхальна веселка» . З нагоди відзначення 203-ї річниці народження Т. Г. Шевченка було організовано та представлено виставку дитячого малюнка  «Творчість Шевченка очима дітей» в фойє РБК.

      Також в квітні в приміщенні Літинського районного будинку культури працівниками РБК  була організована та проведена виставка дитячих робіт  під назвою «Захист держави» в рамках проведення  кущового етапу щорічного Всеукраїнського фестивалю  дружин юних пожежників.

    До Дня Європи 19 травня  була організована та проведена виставка робіт учасників зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «ШАНС».

    В рамках проведення літературно-мистецького  свята «Велика рідня» приуроченого 105-ій річниці від дня народження нашого славного земляка – письменника, фольклориста співця подільського краю Михайла Стельмаха  24 травня у Дяковецькому сільському будинку культури працівниками РБК була організована виставка ужиткового та прикладного мистецтва «Мистецькі джерела», «Барвінковий край».  

Крім  приміщення  РБК  заходи проводились  також  і   на дозвіллєвих об’єктах, а саме:  актовому залі електричних мереж;   на стадіоні та спортивному комплексі, площі біля РДА, парку культури і відпочинку , кінотеатр ім.У.Кармалюка  проводяться масові заходи для дітей в літній період;  в актовій залі дитячої музичної школи, в глядацькій  залі центру дитячої та юнацької творчості  проводяться спільні заходи для дітей до Дня захисту дітей, творчі вечори;  в читальному залі районної бібліотеки - спільно із жіночою радою проводяться зустрічі з цікавими людьми праці до Міжнародного  дня захисту прав жінок та миру, до Дня матері, до Дня людей похилого віку та багато інших;  виставковій залі краєзнавчого музею ім. У.Кармалюка, музеї ім. М.Стельмаха – зустрічі з цікавими людьми та зустрічі  за  круглими столом;  засідання любительських об’єднань проводяться в Селищанській СЗШ І-ІІІ ст. Професійні свята та ювілеї відомих людей проводяться в кафе «Корона», «Літа».

Сімейне  та  родинне  дозвілля.

На  протязі  багатьох  років   традиційно, спільно з громадською  організацією  жіночою  радою,  проводяться  зустрічі  з  представниками  багатодітних  сімей , родинних   та  трудових  династій.

Такі  зустрічі  проводяться  до знаменних  та  календарних  дат :  Міжнародного дня захисту прав жінок та миру,  Дня  Перемоги у Другій світовій війні,  Дня  матері, Дня  людей  похилого  віку, Дня  партизанської  слави, Дня  працівника  сільського  господарства,  новорічно – різдвяних  свят. На площі перед райдержадміністрацією працівниками РБК був проведений фестиваль військово-патріотичної пісні «Пісня, обпалена війною». Також проводились  вечори – зустрічі з ветеранами Другої Світової  війни до Дня людей похилого віку; новорічні вітання  для інвалідів та хворих людей похилого віку в центральній районній лікарні.

До Міжнародного дня людей похилого віку для мешканців  Дяковецького стаціонарного відділення постійного проживання територіального центру соціального захисту населення  працівниками РБК  був проведений тематичний вечір «Чужого болю не буває».

Співпраця з  територіальними  громадами.     

       На виконання нормативно-правової бази з питань патріотичного виховання дітей та молоді  працівниками РБК  був організований та проведений  цикл масових заходів в оздоровчому православному таборі «Зіновинські отрочата» в с.Шевченково.  

       Також  квест гру « У пошуках скарбів» було проведено для дітей оздоровчого табору «Казкова долина » та дітей села Бірків.

     В рамках проведення літературно-мистецького  свята «Велика рідня» приуроченого 105-ій річниці від дня народження нашого славного земляка – письменника, фольклориста співця подільського краю Михайла Стельмаха  24 травня у Дяковецькому сільському будинку культури працівниками РБК була організована та проведена концертна програма «Життя моє – це пісня солов’їна».

      Для учасників обласних змагань працівників екстренної медицини в оздоровчому таборі «Казкова долина» с.Городище працівниками РБК  був організований та проведений концерт.

        В цьому році працівниками РБК  спільно з громадами було проведено свято села в селах Уладівка, Пиківська Слобідка, Журавне, Малинівка.     Літинський районний будинок  проводить різноманітні концерти на замовлення, вечори відпочинку, професійні свята, а також новорічні ранки та вітання для працівників організацій району та їхніх дітей.

       Районний будинок культури і надалі буде намагатися вишукувати нові методи та форми поліпшення дозвілля населення. Творчі працівники РБК весь час намагаються вивчати, аналізувати  нові форми соціально-культурної діяльності населення, спілкуватися з різними його категоріями,  а потім втілювати ці форми в життя завдяки отриманій інформації.

         Для цього працівники РБК запрошують на всі заходи, які ними проводяться, представників громадських організацій, місцевої літинської газети «Літинський вісник», самі пишуть статті та оголошення в ЗМІ про проведення заходів, тим самим заохочуючи населення частіше відвідувати заклад культури та формують їх думку про його роботу .

     Свою творчу роботу у 2018 році РБК розпочав заходами Новорічно – Різдвяного циклу. Для усіх дітей району було проведено  закриття районної новорічної ялинки «Різдвяні візерунки». На закритті ялинки  вперше був проведеений  різдвяний вокальний флешмоб  -  виконання всесвітньо відомого твору М. Леонтовича «Щедрик».

  Творчі колективи РБК  вітали працівників трудових колективів Літина  з різдвяними водохрещеннськими  святами.  

       Вже традиційним стало проведення в районному будинку культури районного свята народної творчості «Різдвяне диво».    

       Також в січні в районному будинку культури  був проведений районний фестиваль  народної творчості «Різдвяні  дзвіночки».

        Як необхідно святкувати Масляну з  пісенями та запальними танцями, показали працівникам Літинської РДА учасники народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело» Багриновецького РБК, керівник О.Моторна.

        У лютому місяці  в РБК відбувся концерт для жителів смт.Літина за участю народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Відродження», керівник Жанна Чернявська.

        Проведені мітинги- реквієми 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні «Серце плакало» та 20 березня  до 74 річниці визволення  Літинщини від нацистських загарбників у ІІ світовій війні «навічно в пам’яті народній». З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  організований та проведений урочистий мітинг «Афган – біль наших душ».

       З  нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами  був проведений  тематичний вечір «За волю України. Полеглим синам в бороні під Крутами».

       З метою виховання любові до рідної мови, свого народу, рідної землі, підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва,підтримки талановитої молоді у розкритті їх творчого потенціалу  та до 204-ї річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка відбувся районний дитячий огляд конкурс читців «Шлях до Тараса». Започатковано культурно-мистецьку акцію «Калинові мости». З нагоди відзначення 204-ї річниці народження Т. Г. Шевченка в березні був  організований та проведений літературно-мистецький вечір «Тарасові шляхи».

         Вперше у березні в приміщенні Літинського районного будинку культури було організоване та проведене розважально-гумористичне змагання « Ліга жартів ».

У змаганні брали участь команди:

 « Молодіжка » - Літинської СЗШ № 1 ;

 « На стилі » - Дашковецької СЗШ ;

 « Микулинецькі відзігори » - Микулинецького НВК ;

 « Black Star » - Пеньківської СЗШ ;

 « На понтах і на підборах » - Літинської СЗШ № 2 .

У результаті перехідний кубок «Ліги жартів» отримала команда «На понтах і на підборах» Літинської СЗШ № 2 .    

     В березні розпочала свою роботу творча майстерня з писанкарства «Традиційна писанка»  з воркшопу по писанкарству «Великодня писанка» для дітей села Бруслинів, Уладівка, Журавне. Також майтер-клас був проведений для учнів 5 – тих класів Літинської СЗШ І – ІІІ ст. № 2., дітей Літина та працівників Літинської РДА.

Вперше в Літинському РБК був проведений майстер-клас з кінусайги

( аплікація з тканини на пінопласті)  для дітей смт.Літина.

     В  січні місяці  народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» Багриновецького СБК, взяв участь в фестивалі колядок та щедрівок  « На Поділлі на Різдво» в м.Вінниці.

    13 січня в рамках відзначення новорічно – різдвяних свят, за ініціативи та під патронатом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, на території державного історико-культурного заповідника «Буша» відбулось відкриття мистецького проекту «Різдво в Буші». Працівники РБК представили виставку витинанок.

     В лютому місяці проходили відкриті змагання з танцювального спорту  

 « Діамант Поділля-2018 »  (м. Вінниця ). Від нашого району прийняв участь зразковий аматорський колектив спортивно – бального танцю «Шанс». В березні учасники колективу взяли участь в Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі «Я – зірка!» ( м.Вінниця).

Протягом І кварталу 2018 року учасники народного аматорського ВІА «Відродження» неодноразово оргоанізовували та брали участь у святкових концертах та мистецьких заходах в м.Хмільник.  В березні місяці учасники колективу провели святковий концерт з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту прав жінок та миру в с.Рогінці Хмельницького району. Взяли участь  у Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» м.Вінниця.

Першого квітня проходили відкриті змагання з танцювального спорту «Королі паркету - 2018» (м. Вінниця ) . Від Літинського РБК прийняв  участь зразковий аматорський  колектив спортивно-бального танцю «Шанс».

       01.04  для дітей Літинських Хуторів та 04.04  для учнів 5класу Літинської школи  № 2 проведені воркшопи з писанкарства «Великодня  писанка».                                                                                                                   

       22.04 на площі перед райдержадміністрацією була проведена виставка народного мистецтва «Мистецтво Літинського краю» приурочена 95 річниці утворення Літинського району. Продовженням свята  для усіх літинчан та гостей заходу стали урочистості та святковий концерт у районному будинку культури. Свою творчість дарували кращі колективи РБК : народний аматорський колектив спортивно-бального танцю «Шанс», народний  аматорський  чоловічий  вокальний  квартет  «Подоляни» , народне  аматорське  жіноче  вокальне  тріо  «Сяйво» , фольклорний ансамбль  «Горлиця» , солісти та колективи Літинщини, гурт «Водограй» із м. Вінниця.

       26 квітня 2018 року до 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС біля пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи був проведений вечір пам’яті « Біль Чорнобиля».

      28 квітня Зразковий аматорський колектив спортивно-бального танцю «Шанс» прийняв участь у V Всеукраїнському фестивалі хореографічного мистецтва «Квітнева феєрія-2018» де виборов Гран-прі фестивалю та сім перших місць у різних вікових категоріях та різних жанрах хореографії.

      З метою створення умов для підвищення естетичного виховання дітей та юнацтва, підтримки талановитих юних виконавців у розвитку та розкритті їх творчого потенціалу, розвитку українського сучасного естрадного мистецтва, заснованого на кращих традиціях української національної культури, 29 квітня в приміщені районного будинку культури було проведено районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «На хвилях Згару». У фестивалі приймало участь:  25 учасників вокального жанру.                                                              

   

Участь аматорських колективів Літинського району  в обласних, Всеукраїнських, Міжнародних мистецьких заходах.

      В січні місяці  народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» Багриновецького СБК  взяв участь в ІV обласному фестивалі народної творчості « Різдвяне диво» в м.Вінниці, а саме в виставці народного мистецтва «Різдвяне диво» та концерті «Засіємо добром».

    В січні фольклорний колектив «Горлиця» , взяв участь у ІX Всеукраїнському святі сатири і гумору «І я знову живий світ оглядаю» в м.Калинівка, присвяченому 183 – й річниці від дня народження Степана Руданського. 

          З 24 по 26 червня 2017 року в м. Вольштин (Республіка Польща)  проходив  Міжнародний фестиваль Фольклору за участю фольклорних колективів із Польщі.   Україну за запрошенням бурмістра Вольштина – Войцеха Ліса –  мав за честь представляти фольклорний ансамбль «Горлиця» Літинського районного будинку культури .

   В серпні місяці родинне тріо Ольхових  взяло участь у відкритті обласної  виставки  образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

 «З Україною в серці» в ОЦНТ м.Вінниці.

      В липні народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» Багриновецького СБК взяв участь у фестивалі  родинної творчості  «Сім’я і родина – це вся Україна» «Театр на городі» Ганни Секрет в с. Правилівка Оратівського району. 

   У вересні місяці колектив взяв участь у Всеукраїнському фестивалі борщу

( «Театр на городі» Ганни Секрет в с. Правилівка Оратівського району). 

    На початку лютого місяця проходили відкриті змагання з танцювального спорту   « Діамант Поділля-2017»(м. Вінниця ),

  У квітні проходили відкриті змагання з танцювального спорту «Королі паркету - 2017» (м. Вінниця). У склад журі увійшли провідні спеціалісти танцювальних клубів області. . Від зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс»  взяли участь 57 вихованців.

29 квітня колектив вирушив на Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Дитячі мрії»(м.Калинівка), де виборов Гран-прі.        

       З 24 по 26 жовтня у м. Львів проходив Міжнародний фестиваль-конкурс «Day of Dance -2017»,на якому колектив здобув 2-III місця та два - II місця та почесне I місце у номінації народна та сучасна хореографія.

   11 листопада на сцені МПМ «Зоря» колектив демонстрував свої уміння на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Зірковий політ»,де у номінаціях народний танець,бальний танець,сучасний танець виборов перше,друге,третє місце та основну нагороду Гран-прі .

     25 листопада проходили відкриті змагання з танцювального спорту « Осінній марафон-2017» (м. Вінниця ), .Від колективу взяли участь майже 30 вихованців.

ФІНАНСУВАННЯ  ТА  НАДАННЯ  ПЛАТНИХ  ПОСЛУГ.

       На  потреби  районного  будинку  культури  в  2017 році  було  затверджено згідно кошторису:  на  заробітну  плату 1014800,00грн., профінансовано 991122,71грн.; нарахування  на  заробітну  плату 218200,00 грн., профінансовано 217221,99 грн.; придбання   заплановано 22326,00грн., профінансовано 22196,00 грн.; енергоносії  заплановано 206300,00грн., профінансовано 206184,30грн.  в  тому  числі  теплопостачання 191700,00грн., профінансовано 191584,30грн.

       По спец. рахунку заплановано : залишок на 01.01.2017 – 106,71грн. залишок на 01.01.2018 рік становив 2906,71грн., надійшло в 2017 році  2800,00грн., використано 0,00 грн., залишок  на  1.01.2018 -   2906,71грн..

     Матеріально технічна база районного будинку культури в 2017 році поповнилась за рахунок придбання сценічного  взуття  на суму 13500.00грн.,  звукопідсилювальної  аппаратури  – на суму 41900.00грн. та акустичної системи на суму – 11450.00грн.                                                             

       Загальна сума :  66850 грн.00коп.

       Поточний ремонт стелі  зали РБК :163147 грн.00коп.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Директор РБК                                                                   Р.Терентьєв                                            « повернутися до списку новин