Відбувся онлайн-семінар на тему: «Про 17 обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад»

Сьогодні голова Літинської районної ради Віталій Мельник, голова Літинської районної державної адміністрації Михайло Бевз та голови територіальних громад району взяли участь в онлайн-семінарі на тему: «Про 17 обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад», який було проведено Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування.

Експерт-координатор XVII обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Віктор Іщук розповів про обласний конкурс розвитку територіальних громад.

Головний спеціаліст управління регіонального розвитку та взаємодії з місцевими органами влади Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Катерина Макаренко донесла до учасників семінару інформацію про терміни та умови подачі проектів на 17 обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Головний спеціаліст Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС Вікторія Захарчук наголосила на типових помилках при написанні проектів на обласний конкурс.

Завідувач Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС Ольга Олійник розповіла про розвиткові проекти та успішні приклади проектів розвитку.

Регіональний координатор ПРООН зі сталого розвитку у Вінницькій області Анастасія Ланіна, начальник Відділу енергергетичного менеджменту Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації Іван Магдич та начальник відділу організації заходів цивільного захисту Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Борис Вінніченко представили нові пріоритетні напрямки конкурсу, а саме :

1.Впровадження енерго- та ресурсоощадних технологій на об’єктах комунальної власності та ОСББ, зокрема, проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту та формування енергопаспорту будівлі за умови отримання позитивного висновку Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації.

2.Розбудова інфраструктури із забезпеченням функціонування центрів безпеки (пожежно-рятувальні підрозділи, пункти громадської безпеки).

Радник з питань регіонального та місцевого розвитку Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Войціцький та заступник керівника Центру організаційно-правової роботи, розвитку інвестиційної спроможності та використання внутрішніх ресурсів ВОАОМС Олена Лісовська розповіли про міжмуніципальне співробітництво: спільні проекти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування на основі договору про спільну діяльність та успішні практики реалізації проектів міжмуніципального співробітництва.

Навприкінці заходу очільники територіальних громад району мали можливість поставити питання доповідачам та отримати на них вичерпні відповіді.