Відбулася презентація монографії Дениса Красносілецького «Життєвий шлях і політична діяльність Я.В. Гольчевського (1894-1943)»

20 серпня 2020 року в Літинському державному районному краєзнавчому музеї імені Кармалюка відбулася презентація монографії Дениса Красносілецького «Життєвий шлях і політична діяльність Я.В. Гольчевського (1894-1943)». Книга вийшла нещодавно в редакційно-видавничому відділі Хмельницького національного університету.

Захід присвячений 29-й річниці Незалежності  України і 100-літтю українського повстанського руху 1921-1922 років під проводом славетного отамана Якова Гальчевського, уродженця Літинщини.

В презентації взяли участь: Богдан Галайко – к.і.н., військовий історик, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті; Костянтин Завальнюк – к.і.н., головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Державного архіву Вінницької області; Володимир Лазаренко – завідувач відділу українознавства КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти»; Андрій Мельничук – начальник відділу регіонально-патріотичного виховання Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат»; представники ГО “Кипорів Яр»; місцеві краєзнавці, вчителі історії та громадськість.

На початку зібрання з вітальним словом до присутніх звернулась директор музею Віра Ткач.

Автор монографії Денис Павлович – кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних дисциплін Хмельницької державної педагогічної академії розповів про передумови написання твору, ознайомив з цікавими фактами з біографії видатного українського діяча, його життєвої діяльності як вчителя, офіцера, лідера повстанського і підпільного руху.

На завершення учасники презентації висловлювали власну думку, ставили запитання автору та бажали подальшої плідної роботи.