Дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА» у с. Микулинці завершив свою роботу

Відповідно до районної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки у с. Микулинці Літинського району з 6 по 10 червня діяв дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА».

Головна мета і завдання таборування – національно-патріотичне виховання дітей і молоді, її фізично-спортивний та військовий вишкіл, поширення серед молоді Літинщини історичної правди про український визвольний рух, вшанування командира - полковника Омеляна Грабця «Батька» та бійців групи УПА-Південь, які героїчно загинули в бою з каральними більшовицькими військами НКВС 10 червня 1944 року біля с. Микулинці.

42 учні закладів загальної середньої освіти з Літинського, Хмільницького, Барського, Тиврівського та Шаргородського районів ночували у наметах, займалися бойовими мистецтвами, навчалися орієнтуватися на місцевості та стріляли з гвинтівки, вечорами співали повстанських пісень біля вогнища та вшановували борців за незалежність України. Учасників таборування поділили на рої, обравши командирів, навчали виживання в лісі в екстремальних умовах, провели просвітницькі заняття про бойовий шлях ОУН і УПА на Вінниччині, провели заняття з поводження у разі виникнення надзвичайних ситуацій, заняття із сапером ДСНС та демонстрацію технічних засобів ДСНС. Також до табору приїздили інструктори та історики, читали лекції про визвольний рух рідного краю, проводили  заняття з бойового гопака та надання першої медичної допомоги.

В останній день таборування було покладено квіти до меморіальної дошки полковника Омеляна Грабця «Батька». Усі учасники табору рушили центром села Микулинці до місця бою і загибелі повстанців, де стоїть символічний хрест. Під час ходи лунали повстанські пісні та патріотичні гасла. Біля пам’ятного знаку юнаки гуртом виконали Державний Гімн України та вшанували повстанців хвилиною мовчання. Кожному учаснику таборування було вручено подяку, червоно-чорний прапор УПА, книги про визвольний рух в період Другої світової війни та футболку з логотипом табору.

Юні патріоти висловили задоволення від змістовного перебування на героїчній землі та виявили бажання взяти участь у цьому ж таборі наступного року. Сподіваємося, наша молодь продовжуватиме славні традиції українського війська на прикладах звитяг армії нескорених - Армії УПА.