Творчий вечір фольклорного ансамблю «Вербиченька»

4 листопада в Літинському районному будинку культури відбувся творчий вечір фольклорного ансамблю «Вербиченька».

Фольклорний ансамбль «Вербиченька» розпочав свою творчу діяльність в 2007 році, коли активні учасниці хору ветеранів ВВв, який працював при РБК, вирішила об’єднати любителів народної пісні в ансамбль, людей, що зберегли народні традиції, обряди та пісні свого краю. А поштовхом до цього стала нестримна любов до української пісні.

Перший виступ колективу був на районній сцені під час святкового концерту до Дня захисника Вітчизни.

В 2010 році ансамбль був запрошений на обласний фестиваль українського борщу, на якому виконали написану Катериною Семенівною Ковальовою пісню про борщ. Колектив став учасником ІІІ Всеукраїнського свята народної творчості «Великодня писанка», обласного свята фольклору ім. Гната Танцюри, брав активну участь у районному святі української пісні «Співоче Поділля», святі народної творчості «Різдвяні дзвіночки» та «Уладівські візерунки», фольклорному святі «Душі народної скарбниця»та багато інших.

Колектив наполегливо поповнює свій репертуар пісенним спадком наших пращурів.

На свято народної пісні в районний будинок культури завітали: голова районної ради Віталій Мельник, заступник голови райдержадміністрації Валентина Захаревич, секретар виконавчого комітету селищної ради Микола Курочка, провідний методист з фольклору ОЦНТ Тетяна Гарбулінська, Уладівський сільський голова Майя Крот, поетеса, член ЛМО «Дзвінкова криниця» Надія Демкова, поетеса, член ЛМО «Дзвінкова криниця» Катерина Палій та шанувальники української пісні.

А пісенні вітання в цей день линули від народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю Бруслинівського СК, вокального ансамблю «Ладоцвіт» Уладівського СБК та народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело» Багриновецького СБК.

Щиро сподіваємося, що багатоголосся «Вербиченьки» ще довго лунатиме над нашим краєм, даруючи неповторні мелодії народної пісні.