Відкриття пам’ятного знака жертвам політичних репресій, заручникам більшовицького терору в урочищі Дубки під Літином

20 серпня 2020 року голова Літинської районної ради Віталій Мельник взяв участь в відкритті пам’ятного знака жертвам політичних репресій - землякам-літинчанам, заручникам більшовицького терору.

В урочищі «Дубки», що межує з південною околицею Літина (в народі ця місцина відома ще під назвою Літинські Ярки) уже майже 100 років знаходиться могила жертв «червоного терору». За переказами очевидців, восени 1922 року каральним загоном «опертрійки» тут було страчено 80 заручників – мирних літинських міщан, які і були захоронені у цій могилі.

Пам`ятний знак установлений коштом літинських підприємців та небайдужих громадян і приурочений 29-й річниці Незалежності України. Його відкриття приурочене також Дню пам`яті жертв всіх тоталітарних і авторитарних режимів, який відзначає європейська спільнота щорічно 23 серпня згідно Декларації Європейського Парламенту від 2 квітня 2009 року.