Літинська районна рада
Літинський район, Вінницька область

Звіт керівника комунального закладу Літинського районного центру дитячої та юнацької творчості щодо діяльності у 2017-2018 навчальному році

Переглядів: 841

Комунальний  заклад  Літинського районного центру дитячої та юнацької творчості у 2017-2018 навчальному році спрямовував свою роботу на вдосконалення позашкільної освіти, на виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту»,  Положення про позашкільний навчальний заклад,  Концепції національно-патріотичного виховання, Статуту Літинського районного центру дитячої та юнацької творчості .

Літинський районний Центр дитячої та юнацької творчості   є складовою системи позашкільної освіти, який надає знання, формуючи вміння та навички за  інтересами , забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації, інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток дитини, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля, відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я  вихованців.

Літинський районний Центр дитячої та юнацької творчості -комунальний заклад, заснований на спільній власності територіальних громад сіл, селища Літинського району, перебуває в управлінні Літинської районної ради та здійснює навчання, виховання дітей у позаурочний час.

Центр дитячої та юнацької творчості   спрямовує свою діяльність на систематизацію роботи позашкільного закладу, як координаційного центру виховної та організаційно-масової роботи в районі; активно співпрацює з громадськістю району; вихованці та педагогічні працівники закладу беруть участь в районних, обласних  масових заходах (конкурсах, виставках, змаганнях, фестивалях тощо).

В  закладі  проводиться  робота по залученню  до навчання та виховання в гуртках дітей з сільської місцевості та дітей з особливими потребами.

З метою залучення дітей та учнівської молоді до гурткової роботи та підтримки юних обдарувань робота в Центрі дитячої та юнацької творчості  здійснюється за такими напрямками: художньо-естетичний, історично - краєзнавчий, еколого-натуралістичний, спортивний та туристичний.

Заклад проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову роботу.

Освітній процес здійснюється за типовими навчальними планами та програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки, які є адаптованими до потреб регіону та закладу, затвердженими відділом освіти РДА.

Педагогічний колектив Центру постійно працює над вдосконаленням методичного забезпечення освітнього процесу. Керівниками гуртків  розроблені портфоліо, розробки занять, сценарії виховних заходів тощо.

2017/2018 навчальному році  заклад продовжує працювати над педагогічною проблемою «Вдосконалення особистості, направлене на розкриття природних здібностей та формування її життєвої компетентності».

Відповідно до поставлених завдань учасники освітнього процесу приділяють належну увагу вихованню патріотизму, формуванню морально-етичних якостей, громадської свідомості та професійної орієнтації вихованців,  сприянню розвитку їх творчих здібностей, прагнення до здорового способу життя.

В Центрі  дитячої та юнацької творчості станом на 01.01.2018р. працює 25 гуртків  в них 50 груп.

Виховуються та навчаються в Центрі 691 вихованець. Навчання у групах здійснюється за початковим та основним рівнями: початковий - 26 груп , основний - 24 .  На базі Центру навчається 374 вихованців , на базі шкіл району-317.

Навчають та виховують дітей 19 педагогічних працівників,з них 11 основних  та 9 сумісників. Гуртки ЦДЮТ працюють на базі таких загальноосвітніх  навчальних закладів району( Дашківці, Дяківці, Багринівці, Сосни,  Уладівка, Літинка, Селище,Малинівка), що дає можливість охопити позашкільною освітою більшу кількість неповнолітніх у сільській місцевості.      Позашкільною  роботою охоплено – 19% дітей в районі.

До закладу зараховуються діти віком від 5 до 18 років.

   Учні  зараховуються  до  гуртків ЦДЮТ  на  основі  поданої  заяви  від батьків, або осіб, які їх заміняють, про дозвіл       відвідування гуртка.  Вихованці хореографічного та туристичного  гуртків  додають  медичні  довідки.

Освітній процес у закладі здійснюється диференційовано  (відповідно до індивідуальних можливостей , інтересів, нахилів, здібностей вихованців, з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я ) з використанням різних організаційних форм  роботи.

Центр дитячої та юнацької творчості з метою визначення рівня практичної підготовки вихованців проводить організаційно-масову роботу у формі концерту, змагання , походу, екскурсій та в інших формах передбачених Статутом ЦДЮТ.

Заклад планує свою роботу  у відповідності до плану роботи відділу освіти , враховуючи плани органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, з урахуванням побажань вихованців та їх батьків.

Гуртківці  Центру дитячої та юнацької творчості беруть участь у Всеукраїнських,обласних та районних конкурсах,змаганнях,акціях,де неодноразово ставали переможцями:

Педагогічний та учнівський колектив ЦДЮТ нагороджений Дипломом за активну участь та допомогу в організації                          

 Всеукраїнського «Фестивалю писанок-2017»

 

 Всеукраїнська музична олімпіада  «Голос країни»:

1 місце - Курочка Надія-народний вокал,сольний спів (керівник Задранівська Т.Л.)

 

Обласний  етап Всеукраїнського  фестивалю «Секрети Великоднього хліба» ,номінація «Писанки»:

2 місце  - Паньковецька Ірина (гурток «Писанкарство» -керівник Бородій Л.Д.).

 

Обласні змагання з початкового технічного моделювання:

1 місце - Олефір Роман (виготовлення моделі планера-Юрчишин В.О.).

 

Обласний тиждень із зоології та тваринництва :

2 місце  - Дворніцький  Артур(гурток «Юні тваринники»-керівник Вовчок М.М.).

 

Обласна виставка-конкурс «Наш пошук і творчість-тобі,Україно!»:

1 місце -Токар Іван,

3 місце - Кіпоренко Вадим (Клуб юних  техніків – керівник Годлевський Б.Ф.).

                                          

Всеукраїнський дитячо-юнацький  фестиваль  « Сурми звитяги »:

1 місце - Рибачок Вікторія ,

3 місце  - Заїка Вікторія(гурток «Історія українського козацтва» - керівник Лозна Н.Д.).

  

Обласний конкурс декоративно-ужиткового мистецтва « Творча майстерня»:

2 місце - Соколян Марія (керівник Собур Т.О.)

 

Обласна  виставка-конкурс  декоративно – ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»:

2 місце - Пастух Дайна-гончарство та кераміка (керівник Бородій Л.Д.),

2 місце  - Губрій Валерія - художнє плетіння (керівник Собур Т.О.),

2 місце - Рудинська Тетяна – художні вироби з бісеру(керівник Рудинська О.В.),

3 місце - Хоменко Микола – художнє різьблення по дереву(керівник Юрчишин В.О.),

3 місце  - Матійчук Єва – в»язання гачком (керівник Собур Т.О.)

                                                       

Обласна виставка робіт початкового технічного моделювання:

2 місце - Синюшкин Микита(гурток «Прикладні мистецтва», керівник Собур Т.О.).

Обласна виставка-конкурс «Мистецтво ори гамі» :

2 місце - Богачук Єва,

2 місце - Ільчук Роман,

3 місце - Шумська Софія,

3 місце - Волинець Ольга(гурток «Прикладні мистецтва»,керівник Собур Т.О.).

На чемпіонаті Вінницької області з шахів вихованці шахового гуртка ЦДЮТ зайняли ІІІ місце.

На базі Центру дитячої та юнацької творчості навчається Районна Рада Старшокласників. Лідери учнівського самоврядування району на обласному форумі  показали найкращий результат з досвіду співпраці старшокласників з органами місцевої влади та громадськими організаціями.

Звання Зразкового аматорського колективу профспілок України вже шостий рік підтверджує вокальний ансамбль «Вишиванка». Вихованці та солісти  ансамблю є  постійними учасниками районних свят,концертів.  Учасники  ансамблю є лауреатами обласного фестивалю вчительської та учнівської творчості  «Проліски надії-2018 » .

Центр дитячої та юнацької творчості  проводить заходи, які спрямовані на екологічне виховання . Вихованцями  гуртків «Юні друзі природи» та «Юні тваринники» беруть участь в природоохоронних операціях та акціях: «Зелена аптека», «Мурашник», «Джерело», «Прісна водойма», «Первоцвіт», «Задуха», «Білий птах».

Для створення сприятливого психологічного клімату серед учасників освітнього процесу у закладі  проводяться виховні  заходи: День  народження Центру, Посвята гуртківців, День Святого Миколая, Міжнародний день захисту дітей, Андріївські вечорниі, свято Матері тощо.

Разом з цим в закладі  існує  низка проблем, які необхідно вирішити для підвищення результативності освітнього процесу та іміджу закладу .

Матеріально-технічна база навчального закладу потребує поновлення та удосконалення: необхідна заміна застарілих сценічних костюмів, поновлення музичного обладнання , облаштування навчальних кабінетів комп’ютерною технікою та мультимедійною установкою, придбання туристичного обладнання.

Освітніми послугами 2017/2018 навчального року охоплені в основному  дівчатка дошкільного віку , початкової  та середньої школи .

Тому є необхідність  розширити мережу гуртків, які будуть  цікаві для підлітків і особливо для хлопчиків (гуртки військово-патріотичного та технічного   напрямків ).

 

                                Директор  ЦДЮТ                                       О.Човган

« повернутися до списку новин