Новації в порядку проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Частиною 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 було встановлено поря­док проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсій продовжує працювати. Через кожні два роки пенсіонери особисто зверталися до територіальних управлінь з відповідною заявою.

Законом  України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”  в установлений порядок внесено зміну, якою передбачено, що органи Пенсійного Фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять пе­рерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в яко­му проводиться перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на більш вигідних умовах. Порядок такого пе­рерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Страховий стаж, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, обчислюється не раніше від дня, наступного за днем, до якого обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Нагадаємо, що такий перерахунок не провадиться пенсіо­нерам, які одержують пенсію за вислугу років на умовах, пе­редбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого ст 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області