Голова районної ради взяв участь у виїзній нараді, яку проводив голова облдержадміністрації та побував на відкритті сміттєсортувальної станції у Мурованокуриловецькому районі

8 серпня 2017 року голова Літинської  районної ради Віталій Мельник взяв участь у виїзній нараді з питань виконання положень Закону України «Про відходи», яку проводив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Про виконання в області положень Закону України «Про відходи» доповідав  заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник.

У своїй презентації посадовець провів аналіз готовності населених пунктів області до роздільного збору ТПВ, його переробки та захоронення рештків:

«Щорічно у Вінницькій області збирається та захоронюється на полігонах (сміттєзвалищах) понад 1,2-1,4  млн. м³ відходів. Відповідно до звітних даних  2016 року,  найбільший річний обсяг  захоронених відходів  припадає на місто Вінницю  та становить 674 тис. м³, середній річний показник по районах області становить 17-20 тис. м³. Загальна кількість діючих полігонів (сміттєзвалищ) -784, в більшості випадків вони не відповідають нормативним вимогам. Переважна більшість діючих сміттєзвалищ це сільські сміттєзвалища, обладнані без проектів, потребують поновлення обваловки, захисних лісонасаджень, під’їзних шляхів, тощо. Утримання сміттєзвалищ здійснюється з порушенням технології  захоронення відходів та вимог екологічної та пожежної безпеки»,- зазначив Василь Броварник.

Заступник голови ОДА запевнив, що як показує практика, на рекультивацію та пересипку  сміттєзвалищ потреба в коштах становить не більше 300 тис. грн., що в умовах децентралізації і збільшення доходів місцевих бюджетів ( на даний час перевиконання місцевих бюджетів становить 5-6 млн. грн.) є абсолютно підйомною сумою для більшості населених пунктів, важливо мати бажання це зробити.

Підсумовуючи дане питання, голова ОДА Валерій Коровій підкреслив,що обласна державна адміністрація готова підставити плече місцевим громадам у такій важливій справі загальнодержавного значення і забезпечити фінансування з обласного бюджету у співвідношенні 75% до 25%.

Після наради усі її учасники ознайомились із  полігоном твердих побутових відходів та побували на відкритті сміттєсортувальної станції у селищі Муровані Курилівці.

У Літинському районі також планується побудувати лінію сортування сміття, адже з 1 січня 2018 року п.32 Закону України «Про відходи» буде заборонено захоронення необроблених побутових відходів.