Перспективи створення Літинської об'єднаної територіальної громади обговорили на засіданні в Вінницькій ОДА

25 червня в залі засідань обласної державної адміністрації відбулася робоча зустріч керівництва області з сільськими головами і секретарями сільських та селищної рад Літинського району, на якій було обговорено перспективи створення об’єднаної територіальної громади з центром в смт. Літин.

В засіданні також взяли участь голова Літинської районної ради Віталій Мельник, голова Літинської райдержадміністрації Ярослав Чернега, директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко та представники профільних департаментів обласної державної адміністрації.

«Процес приєднання сіл був завжди. Але відмінність сьогоднішнього об’єднання від того, що було в минулому, полягає у системі стимулів, зміст яких в тому, що громади стають спроможними, а їх жителі отримують більш якісні послуги. За попередніми розрахунками департаменту фінансів майбутня об’єднана територіальна громада, із числа тих, хто тут присутні, отримає додатково 26 млн. грн. без урахування державних субвенцій, а це ще 7,9 млн. грн. щорічно. Таким чином необхідно скликати сесію Літинської селищної ради для розгляду пропозицій, які надійшли від навколишніх сіл для об’єднання у єдину громаду», - зазначив перший заступник голови ОДА Андрій Гижко.

В свою чергу Олег Левченко зауважив: «Чітко необхідно розуміти, що дотація на розвиток інфраструктури виділяється щороку не для міст чи селищ, а виділяється для сільських територій. Відповідно до потенційного перспективного плану майбутня об’єднана громада є досить збалансованою, головне чітко прописати сценарій її розвитку».

Підводячи підсумки засідання, було вирішено додатково провести громадські слухання та інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо процесу об’єднання територіальних громад району.