Відбулися урочисті заходи до Дня Соборності України

22 січня 2019 р. в районному будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Розпочався захід з урочистого внесення Державного Прапора України та Прапора Літинського району.

Вшановуючи пам'ять про всіх хто в різні часи відстоював соборність та свободу України, хто віддав своє життя за наше щасливе сьогодення кращі учні Літинської СЗШ I-III ст. № 1 поклали квіти до Меморіалу Слави, меморіальної дошки загиблого учасника АТО Пантелеймона Рожанського, Стели Героїв Небесної Сотні, меморіальної дошки полковника УПА Омеляна Грабця, могили  сотника армії УНР Юрія Скотницького та могили захисників УНР.

Всі присутні схилили голови та хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто в різні часи захищав державність України, славних героїв визволителів, які віддали життя у боротьбі за наш край та тих героїв України, які полягли за українську державність під час подій на Сході України.

Почесними грамотами Літинської районної ради та райдержадміністрації з грошовими винагородами з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки було нагороджено учасників АТО – Базюка Сергія (с.Івча), Ванжулу Євгенія (с. Літинка), Волошина Віктора (с. Літинка), Живчика Сергія (с. Івча), Клименко Євгенія (с. Уладівка), Середістова Володимира (с. Дашківці), Шевчука Богдана (с. Літинка); внука Якова Гандзюка генерала армії УНР - Івана Гандзюка, настоятеля храму Святого Миколая УПЦ - Андрія Грабара; волонтерів – Вікторію Солодовник та Любов Чекотун; активних громадських діячів – Дмитра Колісника та Наталію Щепілову; члена національної спілки краєзнавців України - Руслана Зелінського; викладача вокалу Літинської музичної школи - Любов Ткачук; поетесу, голову Літинського районного літературно-мистецького об’єднання ім. Х. Замоцного «Дзвінкова криниця» - Зінаїду Сидорчук.

Гарний настрій подарували всім своїми виступами вихованці центру дитячої та юнацької творчості, дитячої музичної школи, учасники зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс», переможці II Літинського фестивалю військово-патріотичної пісні імені Я. Гандзюка, Я. Гальчевського та Я. Шепеля, солісти районного будинку культури.