Відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Якова Васильовича Гальчевського у с. Бруслинів

24 травня 2019 року у СЗШ I-III ст. с. Бруслинів перед святом останнього шкільного дзвоника відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Якова Васильовича Гальчевського – полковника армії УНР, активного учасника визвольного руху в Україні, завідувача школи с. Бруслинів в 1918 році, на яке завітали голова Літинської районної ради Віталій Мельник, депутат Вінницької обласної Ради Микола Віннічук, представник відділу освіти Літинської РДА Світлана Мазуренко, директор краєзнавчого музею ім. У. Кармалюка Віра Ткач, Бруслинівський сільський голова Любов Слободянюк.

Літинський краєзнавець Валерій Кривий розповів про основні віхи біографії Якова Васильовича, про його повстанську діяльність та боротьбу за Україну, а також зауважив, що є понад 40 книг, в яких згадується його ім’я, і кілька його власних видань та закликав усіх присутніх завжди пам’ятати такого славного земляка.

Право відкрити меморіальну дошку на фасаді школи було надано ініціатору її встановлення – жителю  с. Бруслинів Валерію Сікоренку.

Потім відбулася урочиста лінійка, присвячена святу останнього дзвоника. Багато теплих слів линуло на адресу випускників, вчителів, учнів та їх батьків від директора та гостей свята.

Віталій Борисович  у своєму вітальному слові подякував Валерію Сікоренку та його однодумцям за виявлену ініціативу та сприяння у встановлені меморіальної дошки на честь Якова Гальчевського, а також привітав усіх із закінченням навчального року, подякував вчителям, учням, батькам за їх сумлінну працю і недоспані ночі та побажав усім добра, щастя, благополуччя, мирного неба і довгих років життя.