Круглий стіл на тему: «Законодавче регулювання у сферах локальної демократії та правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан і перспективи удосконалення»

12 лютого 2018 року заступник керівника виконавчого апарату, керуючий справами Літинської районної ради Володимир Сидоренко взяв участь у засідання круглого столу на тему: «Законодавче регулювання у сферах локальної демократії та правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан і перспективи удосконалення», який було організовано Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в м. Вінниця.

Засідання проходило під головуванням народного депутата України Сергія Кудлаєнка та за участю народного депутата України Олени Бойко, представників місцевих рад області всіх рівнів, керівників та експертів проектів ПРООН, USAID, Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», науковців, а також депутатів місцевих рад та громадських експертів з областей України.

Учасники круглого столу обговорили питання, що стосувалися порядку відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою, оскарження дій чи бездіяльності депутатів місцевих рад, вдосконалення спектру прав та обов’язків депутатів місцевих рад, імперативного мандату, взаємодії депутатів з місцевими адміністраціями, депутатської етики, звітності та права дорадчого голосу. Експерти міжнародних донорських програм з розвитку демократії наголосили на важливості партисипативного підходу під час прийняття рішень місцевими радами та розвитку сильного громадянського суспільства в Україні.

В обговорені питань брали участь сільські, селищні голови та депутати районних рад Вінницької області. На завершення роботи круглого столу присутні ознайомилися із досвідом роботи депутатів місцевих рад і передали Сергію Кудлаєнку пропозиції для опрацювання в Комітеті та безпосередньо у Робочій групі з питань удосконалення законодавства у сфері статусу депутатів місцевих рад.