Відбулося засідання круглого столу на тему «Магдебурзьке право і містечко Літин»

В кінці вересня цього року виповнилося 440 років з того часу, коли у 1578 році нашому містечку Літин з милості польського короля Стефана Баторія було подаровано міську автономію - Магдебурзьке право.

З цієї нагоди 2 жовтня в краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка відбулося засідання круглого столу на тему «Магдебурзьке право і містечко Літин», в якому взяли участь начальник загального відділу Літинської районної ради Тетяна Фаліон, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Літинської селищної ради Олександр Носов, директор музею Віра Ткач, краєзнавець Валерій Кривий, вчителі історії Валерій Ткач та Іванна Гончар, а також учні Літинської СЗШ I-III ст. № 2.

На початку засідання було представлено документальний фільм про Магдебурзьке право Волинської області. Потім учасники обговорили історію виникнення  Магдебурського права, його основні засади, принципи, позитивні та негативні наслідки, першу згадку про Літин, надання йому автономії та її вплив на розвиток міста.

Магдебурзьке право вже давно скасовано, але його принципи досі живуть в українських містах, містечках, селищах. «Ген самоврядування» великою мірою дозволяє Україні попри все глибинно залишатися в європейській системі координат. Магдебурзьке право є базовою ознакою європейської демократії.

Учасники круглого столу наголосили на необхідності встановлення в містечку пам’ятної дошки з зазначенням дати набутття Літином Магдебурського права.

На завершення Віра Авксентіївна подякувала присутнім за увагу та побажала подальшого розвитку нашому містечку, щоб у ньому було комфортно жити та усі могли ним пишатися.