Літинська районна рада
Літинський район, Вінницька область

Звіт директора комунальної установи Літинської районної ради „Літинський районний методичний кабінет” про діяльність установи у звітному періоді

Переглядів: 707

У своїй роботі працівники КУ „Літинський районний методичний кабінет ” керувалися Статутом установи, своїми посадовими обов’язками, надавали сервісні, інформаційні, методичні, консультаційні послуги педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти району.

На виконання наказу відділу освіти „Про організацію методичної роботи з педпрацівниками району в 2017-2018 н.р. № 295 від 22.06.2017 р. в районі організовано та проведено заходи з методичного супроводу освітнього процесу.

В 2017-2018 н.р. працівниками районного методичного кабінету було організовано проведення засідань 28 районних  методичних об'єднань педпрацівників з періодичністю три рази на рік, 7 постійнодіючих семінарів. За звітний період було проведено три засідання постійнодіючого районного семінару керівників шкіл, чотири засідання семінару заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи, по два засідання районного семінару заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, вчителів початкових класів, англійської мови, історії, української мови та літератури, шкільних бібліотекарів, завідуючих ЗДО. Для педпрацівників шкіл встановлено єдині методичні дні. На засіданнях районних методичних об’єднань опрацьовувалися матеріали щодо впровадження положень Концепції „ Нова українська школа ”, Державних стандартів початкової та основної школи, інструктивно-методичні листи Міністерства освіти і науки України, педагоги готували учнів до участі у різноманітних конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях, до ЗНО, ДПА; вчителі обмінювалися досвідом із різних питань організації освітнього процесу.                            

У 2017-2018 навчальному році районний методичний кабінет розпочав роботу над вирішенням методичної проблеми „ Реалізація положень Концепції     „ Нова українська школа ” для розвитку компетентнісної освіти як передумови формування успішної особистості ”(теоретичний етап). Цій темі підпорядкована тематика районних семінарів, районних та шкільних методичних об’єднань, проблемні теми педагогів.

На засіданнях ради методичного кабінету розглядалися питання впровадження положень Концепції „ Нова українська школа ”, Державного стандарту початкової та основної школи, про методичні рекомендації щодо викладання предметів у новому навчальному році, про стан фізичного виховання учнів закладів освіти району, стан виховної роботи серед учнів ЗЗСО району з ціннісного ставлення до суспільства і держави, про організацію роботи школи молодого спеціаліста, про організацію та проведення районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, про стан роботи шкільних бібліотек, про стан викладання та рівень знань учнів з математики, про участь та підсумки участі педагогів району у конкурсі „ Учитель року ”, про випуск чергового номера інформаційно-методичного вісника „ Освіта Літинщини ”, про затвердження методичного посібника „ Нетрадиційні уроки. Теорія і практика ”, упорядкованого творчою групою вчителів СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці, про занесення матеріалів до картотеки ППД, про проведення педагогічних читань до 100-річчя з дня народження видатного українського педагога В.О.Сухомлинського, до 130-ї річниці з дня народження видатного українського педагога А.С.Макаренка, обговорювався та погоджувався план роботи районного методичного кабінету на 2017-2018  н.р., плани роботи методистів.

В районі створено школу молодого вчителя, сплановано роботу з 13 молодими спеціалістами, вчителями української мови та літератури, математики, трудового навчання, біології, трудового навчання, початкових класів. Протягом року  молоді педагоги відвідували засідання ШМС та наради і семінари у КВНЗ „ВАНО”. У навчальних закладах, в яких працюють молоді спеціалісти організовано стажування і наставництво.

              У 2017-2018 н.р. педагоги навчальних закладів району брали участь у Всеукраїнському конкурсі „ Учитель року ”. Переможцями І (районного) етапу стали: Бондарчук Лариса Василівна, учитель Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1, у номінації „ Українська мова та література ”; Миронюк Людмила Василівна, учитель СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці у номінації „ Фізика ”, Расторгуєв Дмитро Федорович, учитель Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2, у номінації  „ Фізична культура ”.

Для покращення результатів ЗНО у 2017-2018 н.р. районний методичний кабінет організував та провів ряд заходів. Зокрема, вчителі української мови та літератури, математики, англійської мови, історії, які викладають в 11 класах 10.01. та 12.01. 2018 року на базі Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 пройшли онлайн тестування. Педагоги вирішували завдання у формі зовнішнього незалежного оцінювання. З 67 педагогічних працівників, які взяли участь у тестуванні, 45 учителів виконали усі завдання тестів (67,2% від тих, хто тестувався) 12 педагогів не виконали по 1 завданню (17,9%), троє – по 2 завдання (4,5%), 3 учителя – по 3 завдання (4,5%). З 16 учителів української мови та літератури 14 показали 100-відсотковий результат, двоє допустили по дві помилки. З 18 учителів математики 8 педагогів допустили лише по одній помилці, решта виконали завдання на 100%. Десять з 17 вчителів англійської мови показали відмінний результат, семеро виконали тест на 92-94 %. З 15 учителів історії п’ятеро зробили по 1-2 помилки, решта – 100%. За результатами аналізу виконаних робіт можна зробити висновок, що переважна більшість педагогів досконало знає свій предмет, виявляє високий рівень професіоналізму і надає учасникам освітнього процесу міцні знання з базових дисциплін.

Для перевірки належної підготовки школярів до ЗНО з 10 по 19 жовтня 2017 року та з 20.03. по 05.04. 2018 року у середніх загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ст. було проведено моніторинг якості знань учнів 11-х класів з української мови та літератури, історії України, англійської мови, математики. У першому етапі моніторингу із  167 учнів, які проходили тестування з української мови та літератури 94 показали достатній та високий рівень засвоєння знань (оцінки від 7 до 12), це якісний показник – 56 %. З історії України якісний показник підтвердив 81 школяр (50 %), з англійської мови відповідно – 43%, з математики якісний показник склав 52%.  Другий етап моніторингу показав кращі результати, зокрема, з української мови та літератури якісний показник складає 63,5% (у попередньому етапі – 56%); з історії України – 62% (50%); з англійської мови – 55% (43%); з математики – 57% (52 %).

Базовою складовою системи освіти є дошкільне виховання. Протягом 2017-2018 н.р. було проведено 2 семінари  для завідуючих закладів дошкільної освіти  з тем: «Удосконалення системи фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО», «Шляхи підвищення ефективності управління сучасним навчальним закладом».  Методистом РМК Захаровою Н.П. оформлено методичні рекомендації для музичних керівників та працівників ЗДО та НВК  по  темі «Сучасні підходи до організації музичних занять з дошкільниками» та методичні рекомендації для педагогічних працівників ЗДО та НВК по темі «Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку». За звітний період проведено районний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання серед дошкільних навчальних закладів району, «Тиждень безпеки дитини » в закладах дошкільної освіти, районний етап конкурсу « Колискова пісня». Справжнім подарунком жителям села Микулинці стало відкриття дошкільного навчального закладу в складі НВК І-ІІІ ст. Тепер малюки мають затишну оселю для розвитку та зростання.  

        У звітному періоді учителі 1-4 класів працювали над впровадженням Державного стандарту початкової загальної середньої освіти і підготовкою до виконання положень Концепції „ Нова українська школа ”.    

         Освітній процес у закладах загальної середньої освіти району забезпечують  148 педагогів початкових класів, з них мають вищу кваліфікаційну категорію – 90 педагогів, І-у – 8, ІІ - у – 7, спеціаліст – 16, 9 тарифний розряд – 23, 8 т.р. – 4, мають звання „вчитель-методист” – 2, „старший вчитель” – 27 педагогічних працівників. У 1-4 класах навчалося 1533 дитини, це на 53 учні більше ніж торік.

15 і 17 травня 2018 року проведено державну підсумкову атестацію учнів 4 класів з української мови (інтегровано) та математики у 30 закладах загальної середньої освіти району із 32 (у СЗШ І-ІІ ст. с. Осолинка і СЗШ І ст.                     с. Бруслинівка  не було 4-го класу).

340 учнів складали ДПА з української мови, з яких чотири учні показали початковий рівень (1,2%), 76 – середній (22,4%), 132 – достатній (38,8%) і 128 – високий рівень (37,6%). Якісний показник визначено в межах від 28% (НВК       с. Громадське) до 100 % (СЗШ І-ІІІ ст. с. Багринівці, с. Бруслинів, НВК                 с. Малинівка, СЗШ І-ІІ ст. с. Кулига, с. Петрик, НВК І ст. с. Лукашівка та Підліснянська СЗШ І ст.). Середній якісний показник з української мови по району склав 76,5% (торік - 73 %) (13 закладів мають нижчий показник від районного, 15 минулоріч).

ДПА з математики складало 353 учні. З них п’ятеро школярів показали початковий рівень (1,3%), 84 – середній (23,7%), 149 – достатній (42,3%), 115 – високий рівень (32,7%). Якісний показник визначено в межах від 28% (НВК       с. Громадське) до 100% (СЗШ І-ІІ ст. с. Балин, с. Кулига, с. Петрик, НВК             с. Лукашівка, Підліснянська СЗШ І ст.). Середній якісний показник з математики по району склав 75% (14 закладів мають нижчий показник від районного, 17 минулоріч).

На виконання рішення колегії відділу освіти від 26.06.2017 р., протокол     № 3 „ Про наслідки державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2016-2017 навчальному році ”, наказу відділу освіти від 22.11.2017 р. № 487 „ Про проведення районного моніторингу читацької компетентності учнів 4 класу ”, з метою визначення рівня навчальних досягнень учнів 4 класу закладів загальної середньої освіти району, у період з 11 по 15 грудня у 30 закладах загальної середньої освіти району було проведено моніторинг читацької компетентності учнів 4 класу. У даному дослідженні з 347 четвертокласників взяли участь 320 учнів, з них показали початковий рівень читацької компетентності 7 учнів, що складає 2% від усіх учасників  моніторингу, середній рівень – 68 учнів (21%), достатній рівень – 142 учні (45%), високий рівень – 103 учні (32%). Якісний показник склав 77 %.

  У закладах освіти було організовано взаємовідвідування уроків вчителями початкових класів з метою обміну досвідом роботи за новими програмами.

Учні початкових класів брали активну участь у конкурсах ім. П.Яцика, Т.Г.Шевченка, Всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі „ Колосок ”, Міжнародному конкурсі „ Кенгуру ”.

29 травня, 1 і 5 червня учні 9 класів закладів загальної середньої освіти району складали державну підсумкову атестацію. Із 350 учнів які підлягали атестації з української мови 19 написали диктант на початковому рівні, 96 – на середньому, 162 – на достатньому і 73 – на високому рівні. Якісний показник складає 67,6%. З математики 35 учнів виконали завдання на початковому рівні, 114 – на середньому, 148 – на достатньому і 62 – на високому рівні. Якісний показник складає 56,6%. З української літератури якісний показник складає 58%, з історії – 64,5%, з географії – 82%, з біології – 76,4%, з англійської мови – 62,2%. 9 учнів 9 класів були звільнені від складання ДПА.

У червні 2018 року у 12 навчальних закладах району була організована робота літніх мовних загонів, в тому числі, два мовних загони з вивчення польської мови, де учні мали змогу підвищити свій рівень володіння англійською і польською мовами та брати участь у цікавих заходах, перебуваючи в атмосфері іншомовного спілкування. Протягом п’яти днів роботи загонів учні вдосконалювали навички мовлення, переглядали дитячі фільми та мультфільми англійською мовою, були проведені читання та аудіювання автентичних текстів, конкурси і вікторини на знання культури, традицій і звичаїв країн мов вивчення, вивчали пісні, вірші, римівки, відгадували загадки, брали участь в інсценізації казок, складали пазли та розгадували кросворди, презентували проекти, грали рухливі ігри, ходили на екскурсії.

Відповідно до Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням 14 сесії 6 скликання Вінницької обласної Ради від 19 лютого 2013 року № 481, п. 21 Положення про Департамент освіти і науки облдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації від 16.01.2013 року № 23 та розпорядженням від 16.09.2016 року за № 671 “Про внесення змін до Положення про Департамент освіти і науки облдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 16.01.2013 року № 23», згідно з Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 року №1099, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 року за №1318/20056, Правилами проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, І, ІІ етапів олімпіад зі спеціальних дисциплін та конкурсів фахової майстерності, затверджених наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 05.01.2012 року № 5, наказом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 30.12.2014 року № 588 «Про затвердження Положення про проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з мов і літератур національних меншин (російська, польська)», наказом  Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 р. № 1112 “Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів  у   2017-2018 навчальному році ”, листом Міністерства освіти і науки України від 27.09.2017 року за № 1/9-524 «Про деякі питання організації учнівських олімпіад», на виконання наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 09.10.2017 р. № 515 „ Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017-2018 навчальному році ”, наказу відділу освіти від 20.10.2017 р. № 420 „ Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017-2018 навчальному році ”, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, з 10.11.2017 року по 24.12.2017 року було проведено ІІ (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із 16 предметів.

У ІІ турі взяв участь 591 учень (на 1 учня більше ніж у попередньому році, що складає 16,4% від загальної кількості учнів у закладах освіти району)  із 25 закладів загальної середньої освіти району. 180 школярів стали призерами олімпіад, що на 12 менше ніж у 2016-2017 н.р. Це складає 30% від учасників та 5% від загальної кількості школярів. Перше місце вибороли 58 учнів (стільки ж у 2016-2017 н.р.), що складає 32,2% від кількості призерів та 9,8% від учасників; ІІ місце - 60 учнів (на 8 менше ніж у попередньому навчальному році) – 33,3% і 10,2% відповідно; ІІІ місце вибороли 62 учні (на 11 менше ніж у 2015-2016 н.р.) – 34,4% від кількості призерів і 12% від кількості учасників.

Динаміку збільшення кількості результатів показали: Літинська СЗШ І-ІІІ ст. № 2 (+10 призерів у порівнянні з попереднім роком), СЗШ І-ІІІ ст. с. Івча (+8), СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне (+5), СЗШ І-ІІІ ст. с. Кожухів (+4), СЗШ І-ІІІ ст.  с. Шевченка (+3), НВК с. Малинівка (+2) та СЗШ І-ІІ ст. с. Літинка (+1). Завоювали однакову з попереднім навчальним роком кількість призових місць НВК с. Бірків, Дяковецький НВК ім. М.Стельмаха та СЗШ І-ІІ ст. с. Уладівка. Зменшилася кількість призерів у СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка (-9), Літинській СЗШ І-ІІІ ст. № 1(-5), СЗШ І-ІІІ ст. с. Багринівці (-5), СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці (-4), СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище (-4), СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка (-4), СЗШ І-ІІІ ст.     с. Городище (-3), НВК с. Микулинці (-3), СЗШ І-ІІІ ст. с. Бруслинів (-2), СЗШ І-ІІ ст. с. Балин (-2), НВК І-ІІ ст. с. Сосни (-2), СЗШ І-ІІІ ст. с. Вінниківці (-1), СЗШ І-ІІ ст. с. Кулига (-1) (підсумкова таблиця додається).

Не взяли участь в олімпіадах учні СЗШ І-ІІ ст. с. Новоселиця та с. Петрик. Не вибороли призових місць учні з СЗШ І-ІІІ ст. с. Вінниківці, НВК                      с. Громадське, НВК с. Микулинці, СЗШ І-ІІ ст. с. Балин, с. Кулига,                        с. Осолинка.

У порівнянні з попереднім роком збільшилася кількість переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. 12 учнів ЗЗСО району (10 у минулому н.р.) стали призерами, серед них: Корнієць Ростислав, учень 9 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне – І місце з інформаційних технологій (учитель Савчук Інна Анатоліївна; Криворучко Павло, учень 10-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – І місце з інформаційних технологій (учитель Бельдій Юрій Дмитрович), Доценко Дмитро, учень 11-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ІІ місце з інформаційних технологій (учитель Бельдій Юрій Дмитрович), Гречанівська Вікторія, учениця 10-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ІІ місце з правознавства (учитель Гончар Іванна Юріївна), Яводчак Юліана, учениця 8 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне – ІІІ місце з української мови та літератури (учитель Дубень Світлана Василівна), Кіналь Вероніка, учениця 10 класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 – ІІІ місце з російської мови (учитель Коломієць Жанна Анатоліївна), Яремчук Микола, учень 11-Б класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ІІІ місце з історії (учитель Олійник Тетяна Миколаївна), Кіналь Богдан, учень 9-Б класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 – ІІІ місце з історії (учитель Чухрій Олег Арсентійович), Кізім Степан, учень 10-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ІІІ місце з астрономії (учитель Бельдій Юрій Дмитрович), Гальчак Сергій, учень 11-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – ІІІ місце з англійської мови (учитель Гуменна Наталія Миколаївна), Сьотка Валентин, учень 10 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Кожухів – ІІІ місце з фізики (учитель Петрик Валерій Павлович), Григоренко Вероніка, учениця 11 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка – ІІІ місце з трудового навчання (учитель Веселюк Лариса Павлівна).

      Двоє учнів закладів загальної середньої освіти району стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Вінницького територіального відділення МАН України у 2017-2018 навчальному році:  Головащенко Юхим, учень 11 класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 одержав диплом ІІ ступеня з фізики (відділення фізики та астрономії, секція експериментальної фізики, базова дисципліна фізика, 89 балів); Пастух Олександр, учень 10 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка – диплом ІІІ ступеня з екології (відділення екології та аграрних наук, секція агрономія,75б.)

      14 жовтня 2017року на базі Літинської СЗШ І-ІІІст.№1 відбувся ІІ етап Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, у якому взяли участь шістдесят учасників 5-11 класів. У ІІІ (обласному) етапі ІІІ місце вибороли Гречанівська Вікторія, учениця 10 класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2, Дем’янчук Яна, учениця 11 класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 (вчитель Боярова Л.О.).

      У районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови  імені Петра Яцика взяло участь сто учнів  3-11 класів. ІІІ місце в обласному етапі зайняли Кирильчук Вероніка, учениця 5 класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 (вчитель Тимчишина Н.І.) та Гурець Тетяна, учениця 10 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка (вчитель Нікітюк Р.А.).

       У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості взяли участь школярі  із Літинської  СЗШ І-ІІІ ст. № 2, СЗШ І-ІІІ ст.                  с. Городище, CЗШ І-ІІІ ст. с. Вінниківці, СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище у двох номінаціях «Література», «Історія України та державотворення». Є переможці обласного етапу: у номінації „ Література ” ІІ місце посів творчий проект учнів 5-11 класів Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 (вчитель Тимчишина Н.І.) та ІІІ місце - Теклюк Валентина,учениця 8 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Вінниківці (вчитель Чорна М.В.); у номінації „ Історія та державотворення ” ІІ місце зайняла Мінова Єлизавета, учениця 9 класу  СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище (вчитель        Лозна Н.Д)

    У районному етапі  Всеукраїнського дитячого конкурсу «Не жартуй з вогнем» взяло участь 63 конкурсанти  із 1-9 класів. Діти подавали вірші, поетичні казки, відповідно до заданої тематики. І місце зайняла Бособрод Каріна, учениця 8 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Вінниківці (вчителі Гусак Н.В.,Чорна М.В) та Дудник Софія, учениця 8 класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка (вчитель Ткачук К.В.), ІІІ місце - Шемчук Анастасія, учениця 8-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 (вчитель Тимчишина Н.І.)

       У Всеукраїнській грі «Соняшник» взяли участь діти з шістнадцяти навчальних закладів. Загальну кількість нагород подано в таблиці:

Диплом І ст. Всеукр. рівня (для 5-11 кл.) 1

Диплом ІІ ст. Всеукр. рівня (для 5-11 кл.) 1

Диплом ІІІ ст. Всеукр. рівня (для 5-11 кл.) 1

Диплом перемож. в початк. школі (1-4 кл.) 2

Сертиф. учас.

7

25

19

149

118

Диплом І ст. регіон. рівня (для 5-11 кл.) 3

Диплом ІІ ст. регіон. рівня (для 5-11 кл.) 3

Диплом ІІІ ст. регіон. рівня (для 5-11 кл.) 3

Дипл. перем. на шкільн. рівні 4

Сертиф. коорд. 5

23

44

37

120

25

 

      У 2017-2018 н.р. заступники з виховної роботи  та педагоги організатори продовжили працювати  над реалізацією  виховної проблеми «Роль  національно-патріотичного виховання  у формуванні   особистості дитини». Працюючи над реалізацією районної програми національно - патріотичного  виховання дітей та  молоді на 2017-2020 роки учнівські та педагогічні колективи взяли участь  в жовтні  2017 року у першому  районному  фестивалі    військово – патріотичної  пісні «Дух України у піснях мого народу» ,з метою пропагування   серед дітей та учнівської молоді кращих зразків  мистецьких творів патріотичного спрямування , що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчення пісенної  спадщини Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасної української молодіжної патріотичної пісні, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності.

    На  виконання  районної програми національно-патріотичного виховання  дітей та  молоді і  плану роботи на 2018 рік 11 квітня  було проведено районну Спартакіаду допризивної молоді , в якій взяли участь  15 команд  закладів освіти.  Команда Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2, переможець районного етапу взяла участь в обласному етапі  змагань .

     Протягом року учнівські та педагогічні  колективи взяли участь у заходах по вшануванню пам’яті борців за незалежність України в період 1917-1921        років, зокрема, Я.Гальчевського, Я.Шепеля, Я.Гандзюка, жертв Літинської трагедії 1919 року.

      В  закладах освіти протягом жовтня  2017 року  було проведено благодійну акцію «З вірою в серці». Кошти виручені під час проведення акції (18 тис. грн.) були направлені на допомогу пораненим бійцям ЗСУ, закуплені продукти були передані через волонтерів  бійцям  в зону проведення АТО.

     До Дня захисника України в навчальних закладах протягом було проведено  години  спілкування,  тематичні  уроки історії, засідань круглих столів  на тему: „ З відданістю Україні в серці ”, „ Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України ”.

       До дня  Українського козацтва 8 команд закладів освіти району  взяли участь в районному  фестивалі « Козацькому роду нема переводу».

       Учнівські та педагогічні колективи  загальноосвітніх навчальних  закладів   району долучились до участі в обласній акції «Напиши листа захиснику України» та Всеукраїнській  «Оберіг для захисника». В ході акції учнями були написані листи,вітальні листівки, вірші,  виготовлені обереги, які були передані через волонтерів, воїнів ЗСУ, які перебували у відпустці,  у військові частини солдатам.   Протягом навчального року  для учнів 8-11 класів навчальних закладів  було проведено  відео-уроки  з обговоренням фільмів «Аеропорт», «Війна без переможців», «Два дні в Іловайську», «ОУН-УПА: війна на два фронти», «Хроніки Української Повстанської Армії 1942-1945». 

     В навчальних  закладах протягом  року  було проведено години спілкування, лінійки, мітинги  по вшануванню  Героїв Крут,  Героїв Небесної Сотні, присвячені подіям Революції Гідності, заходи по  вшануванню пам’яті земляків , які загинули захищаючи територіальну цілісність держави, зокрема, лінійки, уроки пам’яті, тематичні екскурсії, години спілкування, зустрічі з земляками учасниками АТО та ООС.

В СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище відкрито меморіальну дошку Ярославу Бондарю колишньому учневі школи,який загинув на Сході. В СЗШ І-ІІІ ст. с. Івча, СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне, Літинській СЗШ І-ІІІ ст. № 2, СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці,СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище протягом лютого-березняпроведено вечори пам’яті присвячені колишнім учням, які загинули захищаючи територіальну цілісність держави.

2 травня було проведено районний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри « Сокіл»(«Джура»), в якому взяли участь 8 роїв: з Літинської  СЗШ І-ІІІ ст. № 2 «Літинські козаки», Дяковецького НВК ім. М.Стельмаха «Соловейки», СЗШ І-ІІІ ст. с. Багринівці «Козаки», Літинської СЗШ І-ІІІ ст.   № 1 «Отамани», НВК с. Бірків « Патріот», СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка «Характерники», СЗШ І-ІІІ ст. с. Городище «Козаки Поділля», СЗШ І-ІІІ ст.     с. Кожухів рій  «Соколята». Рій «Літинські козаки»  Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 взяв участь  в обласному етапі  гри  на базі аеродрому с. Сутиски 17-20 травня.

       Відповідно до районної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді з 06 по 10 червня в селі Микулинці було  організовано роботу дитячо-юнацького спортивно-оздоровчого табору «Героїв УПА» на честь вшанування бійців групи УПА - Південь. Вишкіл в таборі пройшли  40 учнів навчальних закладів району.

       Велика увага в навчальних закладах приділяється роботі гуртків  з патріотичного виховання. У 2017-2018 н. р. в  навчальних закладах функціонувало 18 гуртків військово-патріотичного спрямування та 4 гуртки  на базі позашкільних навчальних закладів. Учнівськими  та педагогічними колективами традиційно продовжено надання допомоги  військовослужбовцям ВСУ, які захищають територіальну цілісність держави на сході України. Зокрема, було організовано поїздки до  військово-медичного клінічного центру Центрального регіону у м. Вінниця. Пораненим захисникам України було  зібрано продукти харчування, медикаменти, подарунки зроблені руками дітей. Учнівські та педагогічні колективи долучились до участі в обласній акції «Збери гостинець для солдата», в ході якої  зібрані продукти харчування були передані  волонтерами районної громадської організації «Волонтери Літинщини» військовослужбовцям до зони  проведення АТО.

 Педагогічні та учнівські колективи взяли активну участь в щорічній благодійній акції «П’ять картоплин». Зібрану картоплю 2000 тисячі кілограмів було передано в районну організацію «Червоного Хреста» та одиноким  громадянам. В квітні  2018  року учнівські та вчительські колективи взяли участь у Всеукраїнській акції « Від серця до серця» - зібрані кошти  були переказані на спеціальні рахунки для придбання медичного обладнання дитячих лікарень України. В ході акції було зібрано 10086 гривень. Хочеться подякувати всім  педагогічним та учнівським колективам  за участь в благодійній акції, а особливо відмітити колективи  СЗШ І-ІІІ ст. с. Багринівці, Літинської  СЗШ І-ІІІ ст. № 2, Літинської СЗШ І-ІІІ ст. .№ 1, СЗШ І-ІІІ ст.         с. Вінниківці, СЗШ І-ІІІ ст. с. Івча, СЗШ  І-ІІІ ст. с. Дашківці, СЗШ І-ІІІ ст.       с. Пеньківка, Дяковецького НВК ім. М.Стельмаха, СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівки,  СЗШ   І-ІІ ст. с. Уладівки.

     Інформаційно-просвітницька робота у сфері  національно-патріотичного виховання молоді відбувається через  засоби масової інформації,  зокрема, висвітлення інформації на шпальтах газети «Літинський вісник», сайтах навчальних закладів, знайомство з публікаціями   україномовних молодіжних друкованих засобів масової інформації, перегляд телепрограм, інтернет- сторінок, що популяризують українську історію, мову та культуру, досвід роботи з національно-патріотичного виховання.

На виконання Державної програми роботи з обдарованою молоддю,  з метою популяризації вчительської та учнівської народної творчості, кращих зразків хорового співу, пропагування народних традицій, сприяння вільному розвиткові талантів  в лютому 2018 року було проведено конкурс читців-вокалістів «Зіркова мрія» та огляд-конкурс учнівської та вчительської  творчості «Проліски надії-2018», в якому взяли участь колективи закладів загальної середньої освіти району та ЦДЮТ .   

В конкурсі  читців-вокалістів  взяли участь  64 виконавці (36  читців та 28 солістів)  у трьох вікових категоріях  1-5 класи, 6-9 класи, 10-11 класи, з 17 навчальних закладів району та ЦДЮТ. Учасники конкурсу виконували твори як класиків, так і сучасні твори, в тому числі авторські. Слід відзначити високу виконавську майстерність, сценічну культуру та рівень підготовки  переважної  більшості  конкурсантів, національно-патріотичну спрямованість виступів.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Найкраще підготувалися до огляду вчительської та учнівської  творчості такі колективи: Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1, Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2,СЗШ І-ІІІ ст. с. Івча,   Дяковецького НВК ім. М.Стельмаха,  СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці, СЗШ І-ІІІ ст. с. Журавне,   ЦДЮТ .

    У навчальних закладах  району протягом року проводилась системна робота по формуванню здорового способу життя у дітей та підлітків, зокрема, проведено тиждень «Молодь за здоровий спосіб життя», в рамках якого було організовано години спілкування, зустрічі з лікарями, працівниками центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. В квітні проведено конкурс агітбригад «Молодь обирає здоров’я» в якому взяли участь 15 шкільних агітбригад. Виступи команд були спрямовані на популяризацію, пропаганду здорового способу життя, формування безпечної поведінки, збереження власного здоров’я  та здоров’я оточуючих.  Особливо слід відзначити  виступи  команд  СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці, Літинської СЗШ І-ІІІ ст.  № 1, Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2,   Дяковецького  НВК  ім. М. Стельмаха, СЗШ І-ІІІ ст.           с. Кожухів,  НВК І-ІІ ст. с. Сосни, СЗШ І-ІІІ ст. с. Городище, НВК                     с. Громадське, НВК с.  Бірків.

Вихованню лідерських якостей учнівської молоді сприяє проведення засіданьрайонної школи лідера, де навчають яккреативно організуватироботу органів учнівського самоврядування в навчальному закладі, реалізувати готовністьдо самостійного життя, вирішуватипроблемиспілкування. Лідери учнівського самоврядування взяли участь в акції «Обміняй цигарку на цукерку». В рамках реалізації міжнародногопроекту «Школа молодих спікерів-дебатні клуби» в жовтні було проведено тренінг на тему «Вчимося бути лідерами». В лютому було проведено збір лідерів на тему «Молодь,влада,громада» в ході якого молодь було ознайомлено з роботою районної адміністрації та районної ради, проведено зустріч з очільниками району. Протягом 2017-2018 н.р. в навчальних закладах району за ініціативи та активної участі лідерів учнівського  самоврядування проведено  соціально значущі  акції такі як  «Обігрій захисника»,»Новорічний подарунок солдату» «Лист пораненому», «Великодній кошик захиснику»,             «П’ять картоплин», «Напиши листа захиснику України», «Захисна сітка», «Гостинець для захисника України» .

       Школярі навчальних закладів району брали участь у Всеукраїнських конкурсах «Кенгуру» (372  учні) та  «Левеня» (47 учнів).  Вони нагороджені сертифікатами відмінного, доброго рівнів та сертифікатами учасників, а також отримали збірники математичних вправ та задач з фізики.

      Протягом 2017 – 2018 навчального року в районі проводилася 73 Спартакіада школярів загальноосвітніх закладів району. Згідно до Положення проводилися змагання з восьми видів спорту: весняний легкоатлетичний крос, футбол (юнаки  і дівчата), баскетбол, волейбол, «Нащадки козацької слави», настільний теніс, «Старти надій», «Олімпійське лелеченя», легка атлетика. У вищеназваних змаганнях брали участь близько 2235 учнів. За підсумками районних  змагань  І  місце вибороли учні Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1, ІІ місце – учні Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 , ІІІ місце – учні СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці. Серед закладів І-ІІ ст.  І  місце посіли учні СЗШ І-ІІ ст. с. Балин,  ІІ місце - НВК І-ІІ ст. с. Сосни,  ІІІ місце - СЗШ І-ІІ ст. с. Новоселиця.

       У обласних змаганнях маємо наступні результати: «Нащадки козацької слави» - команда учнів Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 посіла 4 місце; «Старти надій» - команда Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №1 – 3 місце; легка атлетика -  команда Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2  – 4 місце; футбол (дівчата) - команда Літинської СЗШ ст. № 1– 5  місце; футбол (юнаки)  -  команда  Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 – 17-24 місце; настільний теніс -  команда СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка – 12 місце;  «Олімпійське лелеченя» - команда Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 – 2 місце; баскетбол 3х3  (юнаки)  - команда Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 – 9-12 місце; футзал ( юнаки ) – СЗШ І-ІІІ ст. с. Городище – 16-20 місце; баскетбол (дівчата) - команда  Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 -17-20 місце. В підсумковій таблиці обласної Спартакіади школярів наш Літинський район в 2-й групі  районів посів загальнокомандне ІІ місце (минулого року – 4-те).

   У 2017-2018 н.р. на виконання Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації»,  з метою активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи серед вчителів ЗЗСО, працівників освіти, а також для популяризації фізичної культури, її широкого використання у загартуванні, оздоровленні, профілактиці захворювань та пропаганди здорового способу життя в березні та червні  2018 року відбулася районна Спартакіада працівників закладів та установ освіти.  В даній Спартакіаді брали участь 6 навчальних закладів району: Літинські СЗШ І-ІІІ ст. № 1 та № 2, СЗШ І-ІІІ ст. с. Городище,  с. Багринівці, СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка та команда педагогів-тренерів  ДЮСШ.  Вчителі змагалися у 7 видах спорту: плавання, волейбол, шахи, шашки, легка атлетика, настільний теніс та стрільба. Загальнокомандні результати  підсумовано головними суддями змагань в таблиці:

Підсумки спортивних змагань вчителів 2017-2018 н. р.

 

Школа

 

 

 

Види спорту

 

плавання

 

волейбол

 

шахи

 

шашки

 

л/атлетика

 

стрільба

 

настільний теніс

 

Очки,

місце

Літинська СЗШ І-ІІІ ст. №1

2

2

1.5

1

1

2

1

10.5

 

І

Літинська СЗШ І-ІІІ ст.№2

4

-

-

-

-

-

-

 

 

       VI     

 

ДЮСШ

1

1

1.5

3

4

4

2

16.5

 

ІІ

СЗШ І-ІІІ ст. с. Городище

3

5

5

5

2

1

3

24

 

ІІІ

 

СЗШ І-ІІІ ст. с. Багринівці

6

3

3

4

3

5

4

28

 

 

        ІV

СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка

7

4

4

2

5

3

5

30

 

         V

Протягом звітного періоду проводилися заходи еколого-натуралістичної тематики. У районному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу шкільних екологічних агітбригад гран-прі виборола екобригада Дяковецького НВК ім. М.Стельмаха «Кольори природи» та І місце екобригада «Космобульбашки» Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2. У районному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки із флористики «Новорічна композиція» І місце зайняли:                                                                                   Рогожа Микола, учень 4 кл. СЗШ І-ІІІ ст. с. Вінниківці, Свята Роксолана, учениця 2кл. СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка, Шевчук Єлизавета, учениця 5кл. СЗШ І-ІІІ ст.      с. Шевченка. У конкурсі дитячого малюнка  «Ялинка без ялинки»   І місце посіли: Бабюк Аліна, учениця 11кл.СЗШ І-ІІІ ст. с. Шевченка, Івацко Юлія, учениця 9кл. СЗШ І-ІІІ ст. с. Дашківці, Шурін Дмитро, учень 3кл. СЗШ І-ІІІ кл.  с. Кожухів, Бас Каріна, учениця 3кл.СЗШ І-ІІІ ст. с. Селище. У районному етапі обласного еколого – природоохоронного конкурсу «Країна веселкова» в номінації  «Плекаємо сад» І-е місце зайняла СЗШ І-ІІІ ст. с. Івча; в номінації        « Народні традиції та обряди»  І-е місце посіла робота учнів 2-го класу СЗШ І-ІІІ ст. с. Кожухів; в номінації  «Парад квітів біля школи» І-е місце – Дяковецький НВК ім. М.Стельмаха; в номінації  «Грецький горіх-їжа богатирів » перемогла Тарасюк Ліна, учениця  6 класу  СЗШ І-ІІІ ст. с. Городище; в номінації «Годівничка» І-е місце зайняв Шеремета Олександр – учень 9кл. СЗШ І-ІІІ ст.    с. Шевченка; у районному етапі обласного конкурсу  «Молодь за безпеку свого міста» перемогла Свята Роксолана, учениця 2кл. СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка.

       В обласному  етапі  Всеукраїнського конкурсу  «Загадкове життя домашніх улюбленців» переможцями стали: Харук Олеся, учениця 7-Б кл. Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2, Паламарчук Юлія, учениця 7 кл. НВК с. Бірків, Рибак Валентина, учениця 6 кл. НВК с. Микулинці, Чупрій Дмитро, учень 3 кл. СЗШ І-ІІІ ст.           с. Кожухів; в номінаціях «Стань артистом», «Мій улюбленець в об’єктиві», «Кадри з казки » друге місце посіли: Кирильчук Вероніка, учениця 5-Б кл. Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2; Дарченко Анна, учениця 2 класу СЗШ І-ІІІ ст.         с. Пеньківка;  в  номінаціях   «Мій улюбленець в об’єктиві»,   «До серця притули»,  «Кадри  з казки » третє місце зайняли: Рибак Валентина, учениця 6кл. НВК с. Микулинці, Слободянюк Олександр, учень 5 класу НВК с. Громадське, Чупрій Дмитро, учень 3 кл. СЗШ І-ІІІ ст. с. Кожухів, Кузнєцова Єва-Вікторія, учениця 1-Б класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2.                                                                     

        В обласному  етапі І Всеукраїнського  юннатівського природоохоронного руху «Зелена  естафета»  ІІІ місце зайняла командна робота учнів 7-Б класу  Літинської СЗШ І-ІІІст.№2; в обласному  тижні  зоології та тваринництва                                                                  ІІ місце зайняв Дворніцький Артур, учень 9 класу Дяковецького НВК ім. М.Стельмаха; в обласному  етапі  Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник»                                                        ІІ місце посіла Закусило Ірина, учениця 3кл. НВК с. Бірків; в обласному  етапі  Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки із флористики «Новорічна композиція»  - ІІІ місце Дудник Софія, учениця 7кл.СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка; у конкурсі  «Молоде покоління за  безпеку свого міста» ІІ місце зайняла Свята Роксолана, учениця 2кл. СЗШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка.

   Учні закладів загальної середньої освіти району забезпечені підручниками на 100%. Хоча відсутня належна кількість текстів  художніх творів, книг для позакласного читання, хрестоматій з української літератури, особливо нововведених творів.

 

         Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 14.12.2010р.  №1255/18550, змін до Типового положення  про атестацію, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013р.  № 1135, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 16.08.2013р.   №1417/23949, у 2017-2018 навчальному році проатестовано 122 педагогічних працівника. З них з вищою освітою 108 педпрацівників, з середньою спеціальною – 14 педпрацівників. За наслідками атестації відповідають раніше присвоєній кваліфікаційній категорії:

 «спеціаліст вищої категорії» – 51,  «спеціаліст першої категорії» – 12, «спеціаліст другої категорії» - 2, тарифному розряду –  12; присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст вищої категорії» - 11,  «спеціаліст першої  категорії» - 9, «спеціаліст другої  категорії» - 23, тарифний розряд – 2; відповідають раніше присвоєному педагогічному званню «старший вчитель» -   21, «вчитель – методист» -1, «вихователь - методист» - 3; присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» - 2. Порушено клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  про нагородження грамотою Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – 2, нагороджено грамотою відділу освіти Літинської районної державної адміністрації – 5 педагогів  району.

         З метою організації підвищення кваліфікації керівних, методичних та педагогічних кадрів у 2018 році наказом по відділу освіти від 27.12. 2017 року   № 547 затверджено план - графік  підвищення кваліфікації педагогічних працівників при КВНЗ „ Вінницька академія неперервної освіти ”. Згідно перспективного плану та враховуючи замовлення навчальних закладів 214 педагогічних працівника заплановані для проходження курсової підготовки. Станом на 01.06.2018 року 175 педагогічних працівників були охоплені навчанням при КВНЗ „ ВАНО ”, що становить 82%.

 

                  Проте, в роботі залишається ряд проблем, зокрема, потребує покращення робота щодо використання комп’ютерної техніки та засобів ІКТ, більш змістовним та усвідомленим має бути впровадження положень Концепції           „ Нова українська школа ”, необхідно підвищити мотивацію щодо участі педагогічних працівників та педагогічних колективів у семінарах, конференціях, змаганнях, конкурсах, в т.ч., професійної майстерності; слід більш ретельно проводити роз’яснювальну роботу щодо дотримання вчителями об’єктивного оцінювання навчальних досягнень учнів з метою недопущення завищення оцінок. Залишається проблемою відсутність практичних психологів у закладах дошкільної освіти району.

 

Директор КУ

„Літинський районний

методичний кабінет”                                              О.Бондарчук

 

« повернутися до списку новин