Відбулися урочистості з нагоди 30-річчя літературно-меморіального музею ім. М.П. Стельмаха у с. Дяківці

23 травня 2019 року жителі Дяковецької територіальної громади святкували 30-річчя літературно-меморіального музею ім. М.П. Стельмаха.

Розпочались урочистості з екскурсії по музею. А гостей приїхало чимало: голова районної ради Віталій Мельник, перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Кримковська,  голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, видатна художниця і комерційний директор видавництва «Твори» Ірина Бабій, голова Хмельницької обласної письменницької організації Петро Маліч, видатний художник, автор пано у музеї Михайло Бабій, член Національної спілки письменників України Володимир Горлей,  відомі письменники, поети, прозаїки, художники, журналісти, члени Національної спілки письменників України та жителі територіальної громади.

Всіх присутніх з ювілеєм привітала директор музею Голованюк Оксана Володимирівна, яка розповіла, як він створювався та зауважила, що на сьогоднішній день цей літературний храм є перлиною Поділля.

Далі до слова запросили Вітковського Вадима Миколайовича – відомого Вінницького письменника, члена Національної спілки письменників України, який зазначив, що за кращі публікації в журналі «Вінницький край» щороку вручається премія ім. М.П. Стельмаха, але цьогоріч за сприяння Літинської районної ради, Літинської райдержадміністрації та Володимира Горлея було виготовлено для лауреатів пам’ятні нагрудні знаки.

Віталій Борисович подякував директору музею Оксані Голованюк,  яка вже довгий час підтримує музей та бібліотеку в належному стані, а також Володимиру Горлею, який активно працює в пропаганді творчості поетів і письменників Вінниччини, та закликав діток завжди пам’ятати і цінувати творчість Михайла Стельмаха.

Дипломами лауреатів літературної премії ім. М. Стельмаха журналу «Вінницький край» та міжнародного громадського об’єднання “Вінницьке земляцтво в Києві», подарунковими сертифікатами від видавництва «Твори» на видання книги, грошовими винагородами та пам’ятними медалями було нагороджено :

- поета Василя Вертипороха за поетичну добірку «На Наливайковій горі»;

- майстриню прози Оксану Афанасьєву за уривок з історичної повісті «Орлиний огнецвіт»;

- публіциста Івана Малюту за дослідження «Заприсягла народній пісні»;

- публіциста Пилипа Янківера за статтю «Яблуко розбрату»;

- письменника Вадима Вітковського за його творчу діяльність протягом минулих років.