15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Після закінчення Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

15 лютого 2020 року виповнюється 31 рік із дня завершення неоголошеної війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник.  За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів. Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

В цей день, коли ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав, ми ще раз проголошуємо, що українці прагнуть миру, знають йому ціну, готові його відстоювати. Ми не починали війн, не стріляли першими, не зазіхали на чужі землі, але до останнього подиху будемо боронити свою державу.

Солдати і офіцери, які повернулися з Афганістану, як ніхто, усвідомлюють справжню ціну життя і миру, війни і смерті. Мужність учасників бойових дій є незаперечною правдою історії, яку не переписати, взірцем справжнього патріотизму.

Світла і вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!