День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Шановні жителі територіальних громад Літинського району!

Сьогодні ми відзначаємо 30 - річницю Дня виведення військ з Афганістану. Вже стало традицією разом з цією подією вшановувати всіх учасників бойових дій на території інших держав.
Страшна війна в Афганістані, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для всіх, для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя!
Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, більше 3 тисяч додому так і не повернулись, ще понад 8 тисяч отримали поранення!

Прикро усвідомлювати, що приклад недалекоглядної загарбницької політики радянських вождів не слугує уроком для теперішнього керівництва Російської Федерації.
Ось уже п'ятий рік на сході нашої країни, як і 30 років тому в Афганістані йде неоголошена війна.
Зараз, як ніколи, є актуальним досвід тих 250 тисяч воїнів-інтернаціоналістів, що проживають на території нашої держави.
Вони вміють цінувати кожний прожитий день, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. В них є чому вчитись. Тому й не дивно, що не мало з них і сьогодні захищають нашу країну на Сході, де демонструють іншим бійцям, як потрібно любити свою землю і свій народ!
Я гордий тим, що живу в країні де панує патріотичний дух, де люди не байдужі один до одного.
Знаю, що кожен той солдат, кожна родина тих, хто пройшов через страшне горно війни, ніколи не зможуть забути про це.
Тисячі військовослужбовців виконували свій армійський інтернаціональний обов'язок і в багатьох інших "гарячих точках" земної кулі: на Кубі, в Угорщині, Чехословаччині, Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії.
Ми щорічно вшановуємо мужність наших співвітчизників, яким за покликом Батьківщини довелося в мирний час нести нелегку службу в епіцентрі військових дій у різних країнах світу.
В цей день ми віддаємо данину поваги живим, які пройшли крізь жахіття воєнних випробувань, та згадуємо тих, хто не повернувся.
Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконуючи свій військовий обов’язок.
Спасибі усім вам за подвиг, за вашу активну громадянську позицію, за те, що своїм особистим прикладом ви захищаєте честь і гідність нашої держави. Ваша мужність і патріотизм завжди слугуватимуть прикладом для молодого покоління.
Від щирого серця бажаю вам та вашим рідним добра і щастя, миру і злагоди, міцного здоров'я і довгих років життя!

З повагою, голова Літинської районної ради                                               В.Б. Мельник