Проведено міжрайонне навчання про тактику ведення пацієнтів при розвитку інсульту на догоспітальному та госпітальному етапах

11 квітня 2019 року в приміщенні районної ради було проведено міжрайонне навчання про тактику ведення пацієнтів при розвитку інсульту на догоспітальному та госпітальному етапах, організоване департаментом охорони здоров’я і курортів Вінницької ОДА спільно з Вінницьким національним медичним університетом і обласним інсультним відділенням, в якому взяли участь лікарі та фельдшери «швидкої допомоги», сімейні лікарі, фельдшери амбулаторій, лікарі ЦРЛ з Літинського та Хмільницького районів.

Про боротьбу з цереброваскулярними захворюваннями та основні проблеми профілактики інсультів присутніх поінформував Іванов Валерій Павлович – професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини № 3 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

Про комплексну технологію ведення хворих з ГПМК на догоспітальному етапі та в інсультному блоці детально розповіла Височанська Тетяна Григорівна – заслужений лікар України, завідувач інсультним відділенням № 22 Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка O.І. Ющенка. «Сьогодні цереброваскулярна патологія (інсульт) – досить поширене захворювання, яке з кожним роком зустрічається все частіше та, на жаль, «помолодшало». Важливою умовою успішного лікування інсульту є госпіталізація хворого не пізніше 2 годин з моменту прояву перших ознак хвороби, а реабілітації – не пізніше 48 годин» – наголосила Тетяна Григорівна.