У Літинській районній раді відбувся он-лайн семінар на тему «Проведення та вимоги XV обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад»

Сьогодні в Літинській районній раді відбувся он-лайн семінар на тему «Проведення та вимоги XV обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад», організований Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування.

У семінарі взяли участь голова районної ради Віталій Мельник, перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Кримковська та сільські голови.

Представники від Дирекції Конкурсу та Департаментів Вінницької ОДА розповіли про он-лайн реєстрацію проектів, особливості підготовки та подачі проектів міжмуніципального співробітництва, особливості проведення експертизи проектів екологічного спрямування, підготовку та напрямки проектів з енергозбереження та питання  адміністрування конкурсу.

На завершення семінару Віталій Мельник відзначив, що сільським радам необхідно активно долучатися до участі в написанні проектів розвитку територіальних громад, особливо в напрямках енергозбереження та екології.

Далі голова районної ради зупинився на питанні об’єднання територіальних громад. Віталій Борисович звернув увагу присутніх на те, що територіальна громада буде спроможною лише за умови об’єднання згідно перспективного плану затвердженого Кабінетом Міністрів України. А в іншому випадку існуватимуть величезні ризики в утриманні закладів соціальної сфери, фінансуванні будь-яких  проектів соціально-економічного спрямування.

Наостанок  голова районної ради нагадав сільським головам про необхідність проведення весняного благоустрою на підвідомчих територіях.