Запитуйте - відповідаємо

На телефон “гарячої лінії” Хмільницького об’єднаного управління ПФУ ( Літинський район) надходять запитання наших пенсіонерів. Одне з них :

Жінка одержує пенсію в разі втрати годувальника за померлого чоловіка, який був ліквідатором аварії на ЧАЕС. Чи можливо змінити розмір пенсії та чи можливо  одержувати  ще й власну пенсію за віком?

Закон України «Про загальнообов‘язкове  державне пенсійне страхування» передбачає призначення таких видів пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по – інвалідності та пенсія у зв‘язку з втратою годувальника. Особі, яка має право на різні види пенсії одночасно, призначають один із них за її вибором.

Відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дружина, яка втратила годувальника із числа постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, має право на призначення пенсії у зв‘язку з втратою годувальника. Порядок обчислення такої пенсії та розмір щомісячної компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210.

Якщо особа, якій призначено пенсію у зв‘язку з втратою годувальника, бажає отримувати інший вид пенсійної виплати, на який має право (зокрема, за віком, по-інвалідності), вона може перейти на інший вид пенсії подавши до управління Пенсійного фонду України відповідну заяву.

Отримання одночасно двох видів пенсії ( наприклад, власної пенсії за віком та 50 % розміру пенсії померлого годувальника ) чинним законодавством не передбачено.

За бажанням можна перевірити доцільність переведення на інший вид пенсії, звернувшись з відповідною заявою до управління Пенсійного фонду України. Зауважимо, що розгляд заяви про попередній розрахунок розміру пенсії та визначення найбільш доцільного виду пенсійного забезпечення, на який особа має право, належить до переліку послуг, що надає пенсійна служба.

Телефон «гарячої» лінії смт.Літин  2-17-23