Робочий візит до Чеської Республіки

Голова Літинської районної ради Віталій Мельник у складі делегації Вінницької області з 29 січня по 2 лютого перебуває з офіційним візитом у Ліберецькому краї Чеської Республіки.

Делегація зустрілась із гетьманом Ліберецького краю паном Мартіном Путою та членами Регіональної Ради. В ході зустрічі Мартін Пута поділився досвідом формування місцевої ради, чисельність якої наразі складає 45 депутатів. Вибори органів місцевого самоврядування відбуваються один раз на 4 роки, сесії проходять в online  режимі.

30 січня в Ліберецькому краї заплановане проведення пленарного засідання сесії, участь у роботі якої візьмуть члени делегації. Вони зможуть переконатись у відкритості та прозорості проведення сесій.

Також в рамках візиту українські гості відвідали регіональну лікарню Ліберецького краю, де мали можливість поспілкуватися з директором паном Річардом Лукашем. Вони обговорили основні аспекти діяльності медичного закладу, його функції та можливості. Також зупинились на питанні фінансування і утримання лікарні, надання якісних медичних послуг місцевому населенню.

Під час екскурсії лікарнею пан Річард Лукаш розповів про особливості медичного закладу. Лікарня розрахована на 1000 місць, працють 400 лікарів та 2500 осіб обслуговуючого персоналу. Вся медицина – страхова, 70% фінансує держава, решта 30% – за рахунок укладених договорів. Усі жителі краю застраховані, щомісяця вносять плату за страхування.

Лікарня має чотири спеціалізовані центри, чотири додаткові центри, медичні та немедичні відділення. Центр включає декілька відділень, кожне з яких має головного лікаря. Основний напрям лікарні – надання невідкладної допомоги. Також є терапевтичні ліжка та денний стаціонар. При лікарні є наглядова рада, до якої входять представники керівництва Ліберецького краю, міста та працівники лікарні.

З 1 січня 2019 року в Україні усі районні лікарні перейдуть на фінансування Національної Служби Медицини. Чехія стала на шлях реформування своєї медичної галузі ще у 2000 році.