Голова районної ради та представники ОМС Літинського району взяли участь в кущовому семінарі в м. Калинівка

17 серпня 2017 року в м.Калинівка представники ОМС Літинського району на чолі з головою Літинської районної ради Віталієм Мельником взяли участь в кущовому семінарі на тему: «Створення ресурсно-інформаційних центрів в територіальних громадах Вінницької області та написання стратегічних планів розвитку територій ОТГ з залученням відповідальних за грантову діяльність, на рівні районів та громад», організованому ВОАОМС та Вінницьким обласним ресурсним центром розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

На початку заходу заступник голови обласної Ради – Михайло Кременюк, в ході вітального виступу, наголосив на важливості грантової діяльності: «Залучення позабюджетних коштів – це крок до європейського майбутнього!» А перший заступник керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на активній позиції Асоціації в сфері грантової діяльності, акцентував увагу на необхідності створення ресурсних центрів, як запоруки активного залучення грантових коштів на розвиток громад.

Голова Калинівської районної ради Василь Поліщук, привітавши присутніх, поділився історією успіху Калинівського району у сфері грантової діяльності та розповів про здобутки та напрацювання району, спрямовані на розвиток та покращення благоустрою громад.

Також секретами успіху Калинівського району поділився заступник голови Калинівської РДА Юрій Слабчук. «Просто вдалося об’єднати район в одну сім’ю – це і стало основою такого успіху» – повідомив пан Юрій.

Координатор обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна розповіла про розвиток та мобілізацію громади , висвітлила необхідність створення ресурсних центрів і наголосила: «Активна громада – це успішна громада!». Також, пані Анастасія розповіла про типові помилки при поданні грантових заявок.

З інформацією про Ресурсний Центр зі сталого розвитку при ВТЕІ КНТЕУ, як успішний приклад діяльності для таких центрів, виступила Наталія Махначова – координатор ЦентруПід час виступу було висвітлено мету та основні напрямки діяльності Центру.

Про особливості адміністрування 14 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад розповів експерт-координатор конкурсу Віктор Іщук. Пан Віктор висвітлив зміни в адмініструванні конкурсу та наголосив на системному підході Асоціації, як адміністратора конкурсу. Також було акцентовано увагу на різних підходах до грантової діяльності у Вінницькій області, прикладами для цього стали Калинівський, Крижопільський, Тростянецький та Тиврівський райони.

Начальник відділу розвитку сільських територій Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Віктор Гайдей розповів про особливості розвитку та пільгового кредитування.

Леонід Ткаченко – начальник відділу у Калинівському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області виступив з характеристикою та роз’ясненнями стосовно нормативно-правових актів про розпорядження земельними ресурсами. Також пан Леонід проконсультував учасників про практику вирішення земельних спорів, врегулювання питання передачі земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту, у користування або у власність з ОМС, на підвідомчих територіях яких знаходяться земельні ділянки.

Підвів підсумки семінару перший заступник Керівника Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей, наголосивши на важливості, для успішного розвитку громад, створення ресурсно-інформаційних центрів та подякував всім учасникам семінару за участь і активну позицію від імені Асоціації. А також висловив надію на ще більш активнішу співпрацю ВОАОМС та ОМС Вінниччини, спрямовану на розвиток громад.