Заступник керівника виконавчого апарату, керуючий справами Літинської районної ради взяв участь у форумі з питань економічного розвитку в умовах децентралізації

27 жовтня 2017 року  в обласній Раді відбувся форум на тему: «Регіональний економічний розвиток в умовах децентралізації: можливості та виклики». Метою форуму стала підтримка роботи місцевих громад у забезпеченні місцевого та регіонального розвитку, обмін досвідом, напрацювання спільних завдань.

Для участі у засіданні було запрошено понад 200 учасників, серед яких – народні депутати України, представники міністерств, облдержадміністрації, керівництво та голови постійних комісій обласної Ради, голови об’єднаних територіальних громад, районних рад, районних державних адміністрацій, неурядових організацій, а також міжнародних фондів і програм.

Організаторами форуму виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку, Програма «U-LEAD з Європою», проект DESPRO, Вінницький Центр Розвитку Місцевого Самоврядування, Асоціація міст України, Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування, Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області.

Після реєстрації учасників, відбулась презентація виставки: «Можливості, ініціативи та очікування об’єднаних громад Вінницької області».

Участь у форумі взяли заступник керівника Програми «U-LEAD з Європою» Андрей Хорват, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку України В’ячеслав Негода, заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, народний депутат України Сергій Кудлаєнко.

Під час проведення форуму на тему: «Регіональний економічний розвиток в умовах децентралізації: можливості та виклики» відбулись дві тематичні секції, на яких розглянули подальший ефективний розвиток місцевого самоврядування шляхом прийняття відповідних законодавчих змін. Також обговорили один із ключових інструментів для розвитку регіонів в умовах децентралізації – підтримку державних розвиткових фондів і проектів міжнародної технічної допомоги донорів.

В першій дискусійній панелі щодо законодавчого забезпечення сприяння розвитку територій виступили координатор Центрального офісу реформ, Мінрегіон – Програма «U-LEAD з Європою» Іван Лукеря, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області Тетяна Пашиніна та Дашівський селищний голова Іллінецького району Сергій Титаренко.

Директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко та експерт з регіонального розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Третяк поінформували про інструменти та можливості регіонального розвитку.

Голови районних рад та районних державних адміністрацій, представники громадських організацій, депутати обласної Ради долучились до дискусійного обговорення внесення змін до законодавчих актів щодо децентралізаційних процесів на місцевому рівні та надали свої пропозиції для вдосконалення реформування місцевого самоврядування.