«Дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА»

Відповідно до районної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки у с. Микулинці Літинського району розпочав свою роботу «Дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА», проведення якого було започатковано минулого року.

Головна мета і завдання таборування: національно-патріотичне виховання дітей і молоді, її фізично-спортивний та військовий вишкіл, поширення серед молоді Літинщини правди про український визвольний рух, вшанування командира - полковника Омеляна Грабця "Батька" та бійців групи УПА-Південь, які героїчно загинули в бою з каральними московсько-більшовицькими військами НКВС 10 червня 1944 року біля с. Микулинці.

42 учні з Літинщини вже третій день ночують у наметах, займаються бойовими мистецтвами, навчаються орієнтуватися на місцевості та стріляти з гвинтівки, вечорами співають повстанські пісні біля вогнища та вшановують борців за незалежність України. Також до табору приїздять інструктори та історики, читають лекції про визвольний рух рідного краю, проводять  заняття з бойового гопака та надання першої медичної допомоги.

Спортивно-патріотичний табір буде діяти до 10 червня і завершиться  урочистою ходою молоді центром села під співи повстанських пісень до символічної могили бійців УПА-Південь, що знаходиться у с. Микулинці.

Хай цей вишкіл стане вагомим кроком до змужніння і служіння Україні, своєму рідному народу. Саме за молоддю майбутнє України. Сподіваємося, наша молодь продовжуватиме славні традиції українського війська на прикладах звитяг армії нескорених - Армії УПА.