Заходи врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів

Згідно зі ст. 29 Закону України “Про запобігання корупції”до осіб, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть бути застосовані заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту шляхом:

- усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті;

- застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень;

- обмеження доступу особи до певної інформації;

- перегляду обсягу службових повноважень особи;

- переведення особи на іншу посаду;

- звільнення особи.

Окрім того законодавство передбачає можливість особам самостійно вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих це документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення з посади. Позбавлення приватного інтересу має виключати будь-яку можливість його приховування.

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області