Про Чорнобиль спомин не згасає

26 квітня 2017 року в Літині біля пам’ятного знаку Чорнобилю відбувся мітинг, присвячений 31-й річниці Чорнобильської трагедії.

У мітингу взяли участь голова Літинської районної ради Віталій Мельник, перший заступник голови Літинської райдержадміністрації Лариса Кримковська, заступник голови райдержадміністрації Валентина Захаревич, селищний голова Анатолій Бичок, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники районних підприємств, установ та організацій, жителі містечка та району.

Голова районної ради Мельник В.Б. звернувся до всіх присутніх із промовою з нагоди сумної дати:

«26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства -  вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди.

Кожен рік ми вшановуємо тих, хто не шкодуючи свого життя та здоров’я врятував не тільки нашу Вітчизну, а й весь світ від атомного лиха. Ми всі пишаємося вами, тими, хто мужньо захистив рідну землю в тяжку для неї годину. Прийміть слова щирої вдячності за Ваш мужній подвиг!

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.»

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, які віддали своє життя заради порятунку людства від пекла радіації.

Також відбулося урочисте покладання квітів та вінків до пам’ятного знака.

Під час заходу лунали пісенні композиції солістів районного будинку культури.

Учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, що проживають на території району було вручено квіти, почесні грамоти та грошові винагороди.