ПРО ДЕТІНІЗАЦІЮ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області як і усі органи Пенсійного фонду України, виконують важливу соціальну функцію – забезпечують своєчасну виплату пенсій та допомог  29797 громадянам Хмільницького та Літинського районів.

Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота органів Пенсійного фонду  спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – обов’язок кожного роботодавця! Однак,  на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію -  виплачують людині певний  розмір заробітної плати,  а відрахування   єдиного соціального внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою.

Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника .

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області постійно проводить інформаційні заходи щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах», але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України,  щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не  тоді, коли   вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управліннях Пенсійного фонду України за місцем проживання  одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

У Пенсійному фонді України налагоджено інформування застрахованих осіб через веб-портал електронних послуг, де можна перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних. Адреса веб-порталу portal.pfu.gov.ua. Спеціалісти управлінь Фонду постійно надають допомогу з реєстрації та використання даного інформаційного ресурсу.

Шановні громадяни!

Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства  - прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

Головний спеціаліст Літинського відділу

обслуговування громадян Хмільницького

обєднаного управління Пенсійного фонду

України Вінницької області                                                         Л. Вихрист